Poznań

Poznań

Rozpoczął się demontaż strefy kibica na Placu Wolności. Organizatorzy zabrali się do pracy tuż po zamknięciu strefy kibica. Powoli do normy wracać będzie też sytuacja na okolicznych ulicach.

Ogromna flaga reprezentacji Irlandii, która w czasie Euro 2012 wisiała na stadionie przy Bułgarskiej pojedzie na Zieloną Wyspę. Zanim jednak flaga zostanie wysłana, wszyscy chętni poznaniacy mogą złożyć na niej podpisy.

Podczas sobotniego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA członkowie federacji postanowili przyznać specjalną nagrodę kibicom Irlandii. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale na Zieloną Wyspę w tej sprawie ma się udać sam Michel Platini.

W piątek wieczorem została oddana do użytku obwodnica Murowanej Gośliny. Wielu kierowców odetchnęło z ulgą, bo kilka miesięcy musieli czekać na zakończenie budowy.

Wrzuć monety i czas start! Nowe poznańskie WC, które przed Euro 2012 pojawiły się na ulicach, automatycznie otwierają się po 15 minutach.

Wokół sprzedaży tego gruntu narosły kontrowersje. W piątek zapadł wyrok w tej sprawie, oczyszczający prezydenta Poznania i czterech urzędników z zarzutów o narażenie miasta na szkodę majątkową. Tymczasem historia wspomnianego terenu jest długa i bogata. Zobacz archiwalne zdjęcia.

Wraz z początkiem wakacji wzrośnie liczba kierowców podróżujących autostradą. Także z myślą o nich powstały profile A2 na portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Jadąc na wakacje, będziemy mogli przeczytać w swoim smartfonie o utrudnieniach na trasie.

Historia X wieku w nowoczesnym wydaniu na miarę XXI wieku. Tak wygląda Rezerwat Architektoniczny „Genius Loci - przekrój Poznania”, który w piątek zostanie uroczyście otwarty.

O pulę nagród o łącznej sumie ponad 65 tys. euro powalczy w 10 konkursach na prawie 150 koniach czołówka polskich i zagranicznych jeźdźców. Od 29 czerwca do 1 lipca na poznańskim Hipodromie Wola rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody.

Alphaville i Hanna Banaszak będą głównymi gwiazdami obchodów imienin patronów Poznania - Piotra i Pawła. Przez dwa dni w poznańskiej strefie kibica nie zabraknie też atrakcji sportowych.

Grupa pokazowa jordańskich sił powietrznych – Royal Jordanian Falcons przyleciała we wtorek do Leszna. Już w weekend cztery samoloty wojskowe dadzą pokaz akrobacji podczas VI Pikniku Szybowcowego w Lesznie. Podczas imprezy zagra także Doda.

Apelem pamięci pod Pomnikiem Czerwca 1956 zakończyły się w czwartek obchody 56. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. List do uczestników uroczystości wystosował prezydent Bronisław Komorowski.

8 osób, które wygrały w finale Krewni Euro weszło w czwartek za darmo do strefy VIP w poznańskiej strefie kibica. Ponadto wszyscy, którzy oddali krew w ramach akcji mogli zasiąść bezpłatnie na trybunie komfort.

278 misji, 811 godzin nalotów, ćwiczenia z 48 rodzajami sztuk uzbrojenia. Tak szkoliły się polskie F-16 na Alasce. 8 myśliwców wróciło w środę wieczorem do 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach.