Poznań

Poznań

Na Placu Wolności w weekend rozpoczęła się budowa Strefy Kibica na Euro 2012. Organizatorzy liczą, że w czasie turnieju strefę odwiedzi nawet pół miliona kibiców.

Sześcioletnia Makena z poznańskiego zoo padła dwa dni temu. Żyrafa była w ciąży. Prawdopodobnie cierpiała na marskość wątroby.

Cztery z siedmiu osób, zatrzymanych w sprawie porwania 19-latka, usłyszały już zarzuty; trzy kolejne usłyszą je w najbliższym czasie - poinformowała we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Łukasz Trałka wzmocni ekipę Lecha. W czwartek piłkarz Polonii przyjedzie do Poznania na testy medyczne. Jeśli wypadną pozytywnie, podpisze kontrakt – informuje „Głos Wielkopolski”.

Niedzielne koncerty zakończyły tegoroczne juwenalia. Ostatni dzień skierowany był przede wszystkim do fanów hip-hopu. Nie wszyscy jednak mogli zobaczyć swoich idoli.

Milion złotych - tyle chcieli porywacze za uwolnienie porwanego 19-latka, syna wielkopolskiego biznesmena. Poznańska policja w poniedziałek nad ranem uwolniła chłopaka. W tej sprawie zatrzymano sześć osób.

Nastolatek został uprowadzony dla okupu 10 dni temu. W jego uwolnieniu udział brało kilkudziesięciu funkcjonariuszy KWP w Poznaniu z grupy realizacyjnej i wydziału pościgowego CBŚ.

Najpierw dzieci, później kibice na Euro 2012 - smocze łodzie najpierw będą się ścigać, później posłużą za atrakcję turystyczną.

Trwają prace remontowe na ulicy Grunwaldzkiej. Między torami pojawiła się trawa. Przystanki tramwajowe zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

70 rowerzystów z całej Polski pojawiło się na Retroroweriadzie. Pasjonaci starych jednośladów spotkali się nad jeziorem Strzeszyńskim.

Ponad tysiąc osób obejrzało w sobotę wystawę World Press Photo. W kolejce do obejrzenia najlepszych fotografii prasowych 2011 roku w Centrum Kultury Zamek stały - jak i w latach poprzednich - kilkudziesięciometrowe kolejki. Tłumy oczekiwały także pod rondem Kaponiera na wejście do Muzeum Motoryzacji. Furorę robiła wystawa „Dzień w PRL” w poznańskim oddziale IPN.

Tłumy studentów przyciągnęły w sobotę na juwenalia Hey i Gooral. Część osób zrezygnowała z wejścia na koncert widząc kolejki przed wejściem.

19 maja 1973 roku oficjalnie otwarto rondo Kaponiera. W przyszłym roku, na czterdzieste urodziny, najważniejszy węzeł w centrum miasta przechodzić będzie gruntowny remont.

23 kapele dudziarskie z Wielkopolski i Podhala biorą udział w rozpoczętych w sobotę w Poznaniu Ogólnopolskich Konfrontacjach Kapel Dudziarskich. O godzinie 15 rozpoczęły koncert na Starym Rynku

W niedzielę nad jeziorem Strzeszyńskim zobaczyć będzie można rowery sprzed 50 lat i starsze. Retroroweriada potrwa od godz. 10 do 16.