Poznań

Poznań

Sześć koncertów jazzowych w wykonaniu pianisty Leszka Możdżera i jego gości przewiduje program plenerowego II Enter Music Festiwal, który odbędzie się na początku czerwca w Poznaniu.

Policjanci z wydziału kryminalnego poznańskiej policji rozpracowują gang "kasiarzy" - donosi "Głos Wielkopolski". Zatrzymali w tej sprawie kolejne osoby. Włamywacze działali na terenie naszego województwa i dziesięciu innych od 2001 roku.

Dwie operacje leczenia wad słuchu wykonane w Klinice Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pokazane zostały w czwartek ramach międzynarodowych naukowo-szkoleniowych transmisji internetowych. Lekarzy z Poznania oglądali ich koledzy na całym świecie.

Pociągnie 100 ton, a podniesie 10. Może jeździć po ulicach i po torach. Mowa o mercedesie unimog, nowym specjalistycznym samochodzie ratowniczym MPK, który zastąpi wysłużonego już stara.

Pięciu mężczyzn, podejrzanych o porwanie 19-latka z Poznania, zostało w środę aresztowanych na trzy miesiące - poinformowała Agnieszka Weichert-Urban z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

55 poznańskich przedszkoli w ciągu niespełna 3 tygodni odwiedzą maskotki Euro 2012. Specjalny autobus ze Slavkiem i Slavko na pokładzie wyruszył już w trasę. W środę maskotki spotkały się z przedszkolakami na osiedlu Piastowskim.

Krakowska Prokuratura Apelacyjna, prowadząca śledztwo w sprawie zabójstwa w 1992 r. dziennikarza Jarosława Ziętary, poszukuje pod Poznaniem jego zwłok. To efekt nowych ustaleń w śledztwie.

Policjanci z Poznania zatrzymali 30-latka, który przyszedł do pracy z trzema dużymi nożami. Chwilę później pytał się funkcjonariuszy, czy idą razem z nim zabijać ludzi. Okazało się, że zatrzymany to pracownik jednej z firm komputerowych i miłośnik gier.

Poznańscy strażnicy miejscy przygotowują się do roli przewodników. Właśnie kończą szkolenie, które pozwoli im udzielać turystom informacji o najważniejszych zabytkach i ciekawych miejscach.

26 maja Studencka Rada Miasta Poznania zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji puszczania baniek mydlanych. Pierwsza edycja odbyła się w maju ubiegłego roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Mieszkańcy okolic strefy kibica na placu Wolności będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w czasie Euro 2012. Tylko w dni meczowe bez biletów będą mogli jeździć również mieszkańcy ulicy Bułgarskiej przy Stadionie Miejskim - zdecydowali miejscy radni.

Muzeum Narodowe w Poznaniu ogłosiło konkurs na mural. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 3 tys. zł nagrody. Nie wiadomo jednak kiedy mural powstanie, bo muzeum nie ma na razie na niego pieniędzy.

Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ul: Królowej Jadwigi i Półwiejskiej. Motocyklista uderzył w samochód osobowy, przeleciał kilka metrów i uderzył w chodnik. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Bezcenny starodruk "Opera Moralia" autorstwa św. Tomasza z Akwinu, skradziony z biblioteki klasztornej oo. Kamedułów w Krakowie odzyskali policjanci z Chodzieży. Odkupił go antykwariusz, który poprosił policję o sprawdzenie jego pochodzenia.