Poznań

Poznań

Około 2,5 tysiąca funkcjonariuszy będzie pilnowało porządku podczas Euro 2012. Na czas rozgrywek do Poznania przyjadą policjanci z całej Wielkopolski, Łodzi, Bydgoszczy oraz Zielonej Góry.

Na poznański dworzec kolejowy i na lotnisko przybywają w niedzielę od rana grupy kibiców meczu Irlandia-Chorwacja. Według szacunków policji, do stolicy Wielkopolski ma zjechać ok. 20-25 tys. kibiców z obu tych krajów. Początek meczu o godz. 20.45.

Ograniczenia w ruchu ciężarówek na drogach krajowych prowadzących do Poznania wprowadza rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Ciężarówki nie będą mogły jeździć tymi drogami w dniach meczów rozgrywanych na Stadionie Miejskim.

Już dziś wieczorem pierwszy mecz Euro 2012 w Poznaniu. O godz. 20.45 mecz Irlandia-Chorwacja. Podpowiadamy, jak dostać się na Stadion Miejski.

Nawet 25 tysięcy kibiców z Irlandii i Chorwacji spodziewa się w niedzielę w Poznaniu policja. Drużyny obu tych krajów zmierzą się na Stadionie Miejskim o godz. 20.45.

Około 50 tysięcy osób odwiedziło poznańską strefę kibica w pierwszym dniu jej funkcjonowania. Nie wszyscy chętni mogli jednak obejrzeć mecz otwarcia mistrzostw Europy pomiędzy Polską, a Grecją. Ze względów bezpieczeństwa wpuszczono tylko 23 tys. kibiców.

Otwarta o 15.00 szybko wypełniła się po brzegi. Poznańska strefa kibica w czasie meczu Polska-Grecja przyjęła 30 tysięcy fanów piłki nożnej.

Oœśmiu policjantów i pięć osób cywilnych zostało rannych po wypadku, do którego doszło na autostradzie A2 w okolicach Wrześœni tuż po godzinie 12.00. Ruch aut w kierunku Poznania był wstrzymany na kilka godzin.

Goście poznańskiej strefy kibica będą mogli skorzystać z 7 punktów gastronomicznych. Cztery z nich znajdować się będą bezpośrednio na placu Wolności, 3 na alejach Marcinkowskiego. Jak zapewniają organizatorzy dostęp do stoisk będzie swobodny, a kolejki nie będą długie.

Mieszkańcy podpoznańskiej miejscowości Pobiedzisk czekają nie tylko na rozpoczęcie, ale i zakończenie Euro 2012. Na początku lipca Lodovic Obraniak ma odebrać tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy.

Już w sobotę rusza XXXVII Jarmark Świętojański. W tym roku impreza obędzie się w Starym Korycie Warty między ulicą Ewangelicką i Międzymoście. Na turystów, poznaniaków oraz kibiców, którzy przyjadą na Euro 2012 czeka wiele atrakcji.

Na Stadion Miejski w Poznaniu w dniu meczu najlepiej dostać się komunikacją miejską. Okolice areny Euro 2012 będą niedostępne dla kierowców. Samochody będą mogli zostawić na jednym z kilku parkingów Park&Ride oraz Park&Walk.

Trzy dodatkowe linie tramwajowe, czternaście autobusowych i jedno połączenie kolejowe. Komunikacja miejska w Poznaniu jest gotowa na rozpoczęcie Euro 2012.

Koncert Meza i mecz Polska–Grecja. To główne atrakcje otwarcia poznańskiej strefy kibica na placu Wolności.