Poznań

Poznań

Poznańscy radni zajmą się nie tylko propozycją zmiany nazwy ulicy Towarowej na ul. Stefana Stuligrosza. We wtorek część ulic ma zmienić nazwę, a niektórym zostanie ona dopiero nadana.

Podczas prac w Sali Wielkiej w poznańskim Zamku nie brakowało niespodzianek. Remont ma zakończyć się w grudniu. – Zyskamy 5000 metrów kwadratowych nowych przestrzeni – mówi Barbara Szajerka, dyrektor administracyjna Centrum Kultury Zamek.

Legenda futbolu, 70-letni Eusebio, który podczas mistrzostw Europy przebywa razem z reprezentacją Portugalii w Opalenicy, trafił w nocy z soboty na niedzielę do poznańskiego szpitala przy ul. Szwajcarskiej gdzie przeszedł koronarografię.

W środę w strefie kibica, stęsknieni za Irlandczykami Poznaniacy chcą śpiewać „Stand up for the boys In Green”. Urząd miasta z kolei zaprasza do podzielenia się swoimi wspomnieniami z Euro przed kamerą. Możliwe, że pojadą do Irlandii.

Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział w niedzielę, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że "dostają po głowie" w związku ze swoją działalnością. Jak stwierdził, termin jego przesłuchania w prokuraturze nie jest jeszcze znany.

W sobotę wieczorem poznańską Strefę Kibica odwiedził półmilionowy gość. Szczęśliwą kibickę na scenie przywitał prezydent Grobelny. – Pani Patrycja była absolutnie zaskoczona - mówi Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzeczniczka Fan Zone.

- Coś takiego zdarzyło mi się po raz piewszy w karierze. Jestem pod ogromnym wrażeniem, że kibice mogą tak traktować policję - powiedziała we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Natalia Rogodzińska. To właśnie tej łódzkiej policjantce z prewencji irlandzcy fani futbolu odśpiewali na jednej z poznańskich ulic, "We love You".

Transparent w języku polskim, w barwach narodowych Portugalii, rozwinęli piłkarze reprezentacji tego kraju tuż przed treningiem w Opalenicy. Miejscowość pod Poznaniem na czas Euro jest ich centrum pobytowym.

Msza święta w poznańskiej katedrze odprawiona przez metropolitę poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego z udziałem Poznańskich Słowików rozpoczęła pożegnanie profesora Stefana Stuligrosza. Podczas mszy chór śpiewał zmarłemu dyrygentowi Requiem Mozarta.

W sobotni poranek rozpoczną się uroczystości poprzedzające pogrzeb Stefana Stuligrosza. Profesor spocznie na cmenatrzu junikowskim.

Dopiero o godzinie 18:35 udało się przywrócić ruch tramwajowy po tym, jak przed godziną 14:00 tramwaj wykoleił się na ul. Roosevelta w Poznaniu. Po pięciu godzinach objazdów przez ul. Towarową tramwaje wracają na normalną trasę.

Pomysł na mecz Polska – Irlandia zyskuje coraz więcej zwolenników. Organizacją podobnego spotkania, w którym zamiast drużyn narodowych zmierzyłyby się klubowe, zainteresowana jest z kolei poznańska Warta. Prezes klubu Izabella Łukomska-Pyżalska wysłała już pismo z zaproszeniem do irlandzkiej drużyny St. Patrick’s Athletic.

Pierwszy ćwierćfinał Euro 2012 w Strefie Kibica oglądają nieliczni. Ci, którzy przyszli wyposażyli się w rzecz niezbędną przy dzisiejszej aurze - parasol.

Poznańskie budynki coraz częściej ozdabiane są muralami. Tym razem artyści postanowili upiększyć jedną ze ścian hali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.