Poznań

Poznań

W Kaliszu policjanci zatrzymali 15-letniego "plantatora" konopi indyjskich. Z plonu, który do tej pory zebrał, mógł zrobić około 600 działek marihuany o wartości blisko 10 tysięcy złotych. O dalszym losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny.

Największe centrum konferencyjne w Poznaniu, wybudowane w latach 90. wkrótce zostanie ponownie otwarte po kapitalnym remoncie. Sercem centrum jest Sala Ziemi, nazywana wcześniej Kongresową. Może pomieścić dwa tysiące osób.

Miejsc pochówku ofiar zbrodni komunistycznych z lat 1944-1956 w lesie w okolicach Gądek pod Poznaniem i terenie byłego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu szukać będzie w czwartek Instytut Pamięci Narodowej.

Tuż przy arenie Euro 2012, za klubowym parkingiem i obok boisk, na których na co dzień ćwiczą piłkarze Lecha Poznań, powstaje nowe boisko treningowe. Obiekt ma być gotowy do końca października.

Z Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu odleciał Herkules nr 1508 nazywany pieszczotliwie "Czesiem". Pożyczony od Amerykanów samolot, po wylataniu 484 godzin w barwach Polskich Sił Powietrznych, wrócił do Stanów Zjednoczonych.

Czarny koń w wyścigu o prezesurę PZPN - tak wielu mówi o Stefanie Antkowiaku. Twarz nierozpoznawalna, jak Bońka, ale bardzo dobrze znana w związku. Bo to od lat jeden ze związkowych baronów, szef wielkopolskiego PZPN. Jego wygrana zapewni działaczom spokój. Rewolucji nie będzie, co najwyżej zmiana wizerunkowa, bo, jak sprawdził reporter "Czarno na Białym", o Antkowiaku nikt nie mówi źle.

Wisła Kraków wygrała we wtorek z gospodarzem spotkania Wartą Poznań 1:0. Najwięcej emocji wzbudził sędzia, który rozdał aż 8 żółtych kartek. - Dramatyczna postawa arbitra. Wszystkie sporne sytuacje rozstrzygał na korzyść Wisły - powiedziała zdenerwowana po meczu prezes Warty Izabella Łukomska-Pyżalska.

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca Antoninka pod Poznaniem podejrzanego o dokonanie 8 napadów na placówki bankowe. Mężczyzna zrabował łącznie blisko 400 tys. zł. Piotr J. przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Od wtorku poznaniacy mogą wreszcie zobaczyć, jak po modernizacji wygląda Okrąglak. Budynek oficjalnie otwarto w poniedziałek wieczorem.

Roboty, samochód elektryczny, stół multimedialny i operacja w 3D. Na placu Mickiewicza otwarto Labirynt Innowacji, w którym zobaczyć można najnowocześniejsze projekty naukowców i przedsiębiorców z Wielkopolski.