Poznań

Poznań

Intensywne opady deszczu, burze z gradem i porywy wiatru do 90 km/h. Burzowy front dotrze do Poznania po 20:00.

Chłopczyk zaczął krztusić się podczas jazdy samochodem - Zjechałam na pobocze, wyjęłam dziecko z fotelika, zaczęłam oklepywać, ale nie przyniosło to skutku. Dziecko nie mogło oddychać - opowiada pani Katarzyna. Uratował go przejeżdżający akurat policjant z Koła.

Już wkrótce znad jeziora Ślesińskiego może zniknąć smok, który zdążył już sobie zdobyć sympatię mieszkańców Poznania. Właściciel upomniał się o rzeźbę, bo spiera się z urzędnikami o dzierżawę ziemi.

- W Solarisie Tramino nr 555, jak chwyci się dwóch rurek, to kopie prąd – takie zgłoszenie otrzymało wczoraj poznańskie MPK. Brzmi jak żart, ale informacje potraktowano poważnie. Tramwaj natychmiast ściągnięto do zajezdni.

–Ścieżki rowerowe, renowacja amfiteatru, lodowisko w centrum miasta, domek na drzewie a nawet odlewnia aluminium – wymienia niektóre z propozycji Maciej Milewicz z Urzędu Miasta. W piątek minął termin składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 10 mln złotych.

Trasa S5 miała połączyć autostrady A2 i A1 przed Euro 2012. Tak się jednak nie stało. Powstał jedynie odcinek łączący Poznań i Gniezno. Marszałkowie dwóch województw, przez które ma przebiegać droga, chcą teraz wspólnie powalczyć, by znalazła się na rządowej liście dróg priorytetowych.

Przez 66 lat leżał w Warcie. Rok temu go wydobyto i odrestaurowano. Niemiecki ciągnik artyleryjski Sd.Kfz 6 ma za sobą już premierowy udział w rekonstrukcjach historycznych.

Zabrali im tramwaj, bo remontują rondo Kaponiera. W ten sposób mieszkańcy Poznania stracili jedyne bezpośrednie połączenie między mostem Teatralnym a mostem Dworcowym. Zwrócili się więc do urzędników, by na tę trasę skierowali autobusy. Okazuje się to jednak mało realne.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły niedzielny pożar w jednej z saun zewnętrznych na terenie Term Maltańskich. Ogień nie zagrażał głównemu budynkowi. Termy Maltańskie na Facebooku piszą, że pożar był "rzekomy".

W czerwcu był zdominowany przez kibiców. W niedzielę zajęły go dywany i koce. Trwa "Piknik na placu Wolności". - Będziemy się bawić do zachodu słońca - mówi Franciszek Sterczewski, pomysłodawca akcji.

PZPN odrzucił wniosek Warty Poznań o przyznanie walkowera za mecz z Arką Gdynia, mimo że w składzie rywali brakowało młodzieżowca. - PZPN nie przestrzega własnych przepisów. Po co w ogóle tworzy taką fikcję? Czekam na uzasadnienie. Na pewno się odwołam - pisze prezes Izabella Łukomska-Pyżalska o decyzji związku.

Cała Polska czytała w sobotę Mickiewicza. Akcja "Narodowe czytanie Pana Tadeusza'" odbyła się także w Poznaniu. Najpierw fragmenty dzieła czytano przy przy "poznańskich krzyżach", potem po mszy świętej w intencji wieszcza w kościele Św. Marcina.

Na placu Wolności miała być rozłożona trawa. To się jednak nie uda, bo na jej zakotwiczenie lub przyklejenie nie zgodziła się Miejska Konserwator Zabytków. - W związku z tym, zaproponowałem piknik z dywanami - mówi Franciszek Sterczewski, autor koncepcji Trawa Na Wolności.