Poznań

Poznań

Wyrwali łomem korek od paliwa i spuścili benzynę z ciężarówki. Daleko nie uciekli. Policjanci odnaleźli złodziei śpiących w budynku znajdującym się zaledwie kilka metrów dalej.

Policjanci z Kalisza przechwycili 1825 butelek nielegalnego spirytusu, który był przechowywany w garażu. Szacuje się, że sprzedaż takiej ilości alkoholu bez opłacenia akcyzy kosztowałoby skarb państwa około 100 tysięcy złotych.

W Krajence (wlkp.) policjanci zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskiej. W leśnym zagajniku znaleźli 37 krzaków, kolejnych 16 na terenie posesji 22-letniego mieszkańca gminy Złotów. Funkcjonariusze znaleźli je pomiędzy sadzonkami pomidorów i krzewami porzeczek.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Poznania, który niedzielę ugodził nożem trzech mężczyzn. Dwaj wciąż przebywają w szpitalu. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Polskie miasto w klipie islandzkiego zespołu? To możliwe. Zespół Sigur Rós ogłosił konkurs na teledysk do piosenki "Rembihnútur". O zwycięstwo walczy m.in. poznański fotograf Sławek Jankowski.

Projekcje filmów, koncerty, wystawy i fire show. To tylko część z atrakcji, jakie przygotowano z okazji osiemnastych urodzin najstarszego squatu w Polsce. Poznańskie Rozbrat kończy właśnie 18 lat.

Pomalowany tylko po połowy, z rozbitymi tablicami. Tak wygląda pomnik Harcerzy na poznańskiej Malcie. Jeszcze w tym roku rozpocznie się jego modernizacja. Problem w tym, że urzędnikom udało się na razie znaleźć pieniądze tylko na część prac.

Towarzyskie spotkanie Warty Poznań z Pogonią Lwów zakończyło się dwubramkowym remisem. Spotkanie między tymi drużynami miało przywołać wspomnienie okresu międzywojnia, gdy oba zespoły były potęgami futbolu.

- Na ul. Gwarnej uszkodził się pantograf tramwaju linii 5 - informuje dyżurny nadzoru ruchu MPK Poznań. Przez niemal godzinę nie było napięcia w sieci na ulicach Gwarnej i Fredry. Przez ulicę Fredry przejeżdża obecnie połowa linii tramwajowych.

Grecka armia przekazała polskiej delegacji dwa amerykańskie czołgi, które mają trafić do poznańskiego Muzeum Broni Pancernej. Sprzęt odebrał w bazie wojskowej w Velestino wiceminister spraw zagranicznych Bogusławem Winid.

Uniwersytet Ekonomiczny pęka w szwach, ale niedługa ma być w nim nieco luźniej. Na ulicy Towarowej ruszyła budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Za dwa lata do nowego budynku przeprowadzą się studenci Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

- Trzeba było odpuścić, przejechać ten zjazd i potem nawrócić - mówi o tragicznym wypadku polskiego autokaru we Francji Tomasz Czopik, z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Na specjalnym torze kierowcy uczą się tam jazdy w trudnych warunkach i odpowiedniego zachowania w ekstremalnych sytuacjach.

Warta Poznań i Pogoń Lwów - międzywojenne gwiazdy piłki nożnej spotkają się na murawie z okazji 100-lecia poznańskiego klubu. Piłkarze z Wielkopolski zagrają w strojach retro.

Jeszcze przed zakończeniem EURO 2012 zakochani w irlandzkich kibicach Poznaniacy zaproponowali żeby rozegrać towarzyski mecz pomiędzy naszymi reprezentacjami. Na facebooku pomysł poparło 22 tys. osób. Polska i Irlandia faktycznie spotkają się na murawie tyle, że w Dublinie, a nie w Poznaniu.