Poznań

Poznań

Sobotnia nawałnica, która przeszła nad Wielkopolską, poczyniła stosunkowo niewielkie szkody. - Prawdopodobnie będą tylko trzy wnioski o zasiłki - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

W czwartek w Dublinie prezydent Ryszard Grobelny oficjalnie otworzy wystawę zdjęć z Euro 2012 w Poznaniu w ramach podziękowań za wspólną zabawę. Wystawę równocześnie będzie można zobaczyć jeszcze w trzech innych miastach.

Wolontariusz Hospicjum Palium, poruszający się na wózku inwalidzkim, postanowił udowodnić, że w każdej sytuacji można odnaleźć światełko nadziei. Taki cel przyświeca jego niezwykłej wyprawie nad Atlantyk.

"Wczorajsza ulewa osłabiła konary drzew w Parku dlatego z powodu dużego ryzyka nadłamania Park będzie dzisiaj zamknięty - przepraszamy" - taki wpis pojawił się dziś przedpołudniem na oficjalnym fanpage'u Starego Browaru na Facebooku. Choć bramy parku zostały zamknięte, chodzi po nim mnóstwo ludzi.

Jet Office - tak nazywa się nowoczesny pięciokondygnacyjny budynek, który stanął przy ul. Piątkowskiej. Na dole znajdą się lokale usługowe, wyżej biura.

W barwach poznańskiej Warty występować będą dwaj nowi gracze: Krzysztof Bartoszak i Mateusz Pogonowski. Obydwaj nie są szczególnie znani kibicom piłkarskim – żaden z nich nie grał jeszcze ani w Ekstraklasie, ani na jej zapleczu.

Prowadzony przez parowóz Blues Express rozpocznie w sobotę po godz. 13 trasę koncertową odjeżdżając z Dworca Głównego w Poznaniu do Zakrzewa. Przejazd bluesowego pociągu jest częścią XX Festiwalu Blues Express.

Nie będzie nowego przetargu - II etap modernizacji ronda Kaponiera przeprowadzi Hydrobudowa. Prace mogą ruszyć jeszcze w lipcu. Zapowiadają się bardzo duże zmiany komunikacyjne. Trasy - przynajmniej na krótko - zmieni aż 11 z 19 poznańskich linii tramwajowych.

Polscy lekarze przekraczają kolejne granice. Tym razem w Poznaniu przeprowadzili pierwszą w Polsce operację rekonstrukcji nosa. Pacjent po chorobie nowotworowej stracił sporą część przegrody nosowej i teraz, żeby wygodniej mu się żyło, lekarze próbują uzupełnić ubytek. Robią to przy pomocy tytanowych implantów, które umieścili w kościach twarzy pacjenta, a po kilku miesiącach założą mu epitezę.

O utrzymanie, czyli przetrwanie, muszą też teraz walczyć trochę mniejsze niż Narodowy - stadiony we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Ich roczny koszt jest o prawie połowę niższy, niż areny w Warszawie - ok. 10-12 milionów złotych. Pomysły na zarobek są podobne - mecze, koncerty i wynajem powierzchni. To ostatnie to propozycja dla biznesu, ale tak naprawdę każdy będzie mógł zorganizować sobie na stadionie np. urodziny.

Widoki dawnego Poznania utrwalone na historycznych reklamach, ulotkach czy drukach firmowych, tak różniących się od dzisiejszych tego typu wydawnictw, można będzie oglądać w Muzeum Historii Miasta Poznania. Wystawa została otwarta w piątek.