Poznań

Poznań

50 wizyt 150-ciu dziennikarzy z całego świata. 238 publikacji w prasie zagranicznej oraz 873 publikacji w internecie. Miejscy urzędnicy wyliczyli, że przeczytało je 128 013 522 unikalnych użytkowników. To efekt wizyt dziennikarzy przed i podczas turnieju UEFA EURO 2012 w Poznaniu.

Kebba Ceesay z Djurgardens Sztokholm ma zostać piłkarzem "Kolejorza". Afrykańczyk zapełniłby lukę na prawej obronie po odejściu Marcina Kikuta i Grzegorza Wojtkowiaka.

"New York Times" opublikował tekst dotyczący Poznania. Opisuje on stolicę Wielkopolski jako przykład sukcesu Polski. - By zrozumieć, jak Polsce udało się prześcignąć równych sobie i stać się promykiem nadziei w pogrążonej w kryzysie Europie, należy przeanalizować sukces Poznania - pisze w środowym wydaniu "New York Times".

W sobotę MPK Poznań szykuje podwójne przyjęcie z okazji 40-lecia Kolejki Parkowej „Maltanka”. Najpierw bawić będą się dzieci, potem szykowane są atrakcje dla starszych mieszkańców.

W Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu rusza cykl wyjątkowych warsztatów. Będzie artystyczną podróżą w przeszłość, przez którą najmłodszych „przeprowadzi” najwybitniejsza postać renesansu.

Z dużymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący z Poznania w stronę Szczecina oraz ze Szczecina do Poznania. Po wykolejeniu się składu towarowego we Wronkach pociągi kierowane są na objazdy.

Zablokowane torowisko na pl. Wolności sparaliżowało centrum Poznania. – To nagminne zachowanie kierowców – twierdzi radny Mariusz Wiśniewski i proponuje, by wprowadzić tam zakaz zatrzymywania się.

Pełna podpisów polskich kibiców flaga Irlandii, która wisiała na Stadionie Miejskim w czasie meczów Irlandczyków została wysłana do stowarzyszenia kibiców Irlandii YouBoys in Green - informuje oficjalna strona Lecha Poznań.

Po długiej podróży do Tałdykorganu, piłkarzy Lecha Poznań czeka kolejna wyprawa do Azji. W czwartek w II rundzie eliminacji Ligi Europy "Kolejorz" zmierzy się z azerskim Chazarem Lenkoran.

W Poznaniu wakacje upływają pod znakiem remontów. W piątek zakończą się prace związane z wymianą torów na ulicy Fredry w Poznaniu. Już dzień później ruszy jednak remont torowiska pod wiaduktem Szybkiego Tramwaju nad ulicą Poznańską. Przez pięć dni tramwajami nie dojedziemy na Winogrady i Winiary.

Już ponad miesiąc minął od otwarcia Dworca Głównego w Poznaniu. Prace jednak nie zostały przerwane. Tuż obok powstają: dworzec PKS, galeria handlowa i parking.

Dokumentacja jaką otrzymał od inwestora Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jest niepełna. Póki nie zostanie uzupełniona, trasa tramwajowa na Franowo nie zostanie dopuszczona do użytku.

Kamil Drygas został wypożyczony na rok do Zawiszy Bydgoszcz - informuje Gazeta Pomorska. Z Lecha odchodzi także Jakub Kapsa. Do Ligi Europy zgłoszeni będą Jakub Wilk i Jarosław Ratajczak

Koncertem zespołu Kasa Chorych na przystani w Poznaniu rozpocznie się w poniedziałek festiwal Missisipi - Warta Blues. Przez tydzień około 20 łodzi będzie płynęło Wartą do Kostrzyna nad Odrą. Podczas rejsu organizowane będą warsztaty a w portach koncerty.

Litery "PY" najprawdopodobniej pojawią się na tablicach rejestracyjnych kiedy wyczerpią się kombinacje z literami PO. To wynik dwutygodniowych konsultacji prowadzonych przez miasto.

Sobotnia nawałnica, która przeszła nad Wielkopolską, poczyniła stosunkowo niewielkie szkody. - Prawdopodobnie będą tylko trzy wnioski o zasiłki - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej wojewoda wielkopolski Piotr Florek.