Poznań

Poznań

Już 15 tysięcy dzieci bawiło się w poznańskiej strefie kibica - podało miasto. Najmłodsi strzelali bramki, malowali piłki-pocztówki, przygotowali własne trofea i oglądali filmy o tematyce piłkarskiej. Chociaż Poznań pożegnał się z meczami Euro, zabawa w strefie kibica trwa. Szykują się też kolejne atrakcje dla małych kibiców w strefie junior.

Wielkopolscy policjanci i celnicy z Poznania zlikwidowali nielegalną wytwórnie alkoholu. Policja zabezpieczyła towar o szacowanej wartości ponad 800 tys. zł. Przestępcy produkowali alkohol m.in. z podpałki do grilla czy płynu do spryskiwaczy.

Do Poznania w czasie Euro przyjechało 125 tys. zagranicznych turystów. Przez strefę kibica przewinęło się prawie 450 tys osób. Organizacja turnieju do tej pory kosztowała miasto 20 mln złotych.

Prokuratura skierowała do sądu w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko Januszowi N. ws. pedofilii. Mężczyzna miał dopuszczać się przestępstw na terenie różnych szkół w Poznaniu i Swarzędzu. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ciągu 11 dni funkcjonowania Fun Zone w Poznaniu przez pl. Wolności przewinęło się 445 tys. osób. Kibice wypili 156 tys. kubków piwa, zjedli 18,9 tys. zapiekanek i 1000 pyr z gzikiem. A to jeszcze nie koniec. - Najlepsze jeszcze przed nami - zapewniają organizatorzy.

Smukły wieżowiec i szklana piramida w jednym. Tak ma wyglądać Bałtyk Tower, który stanie w miejscu dawnego kina Bałtyk. Prace mają ruszyć w połowie przyszłego roku.

Piłka nożna podczas Euro 2012 emocjonuje również kobiety. W poznańskiej strefie kibica, podczas meczu Irlandia-Włochy, wiele pięknych Polek kibicowało zarówno jednej, jak i drugiej drużynie.

Nowe twarze pojawiły się na pierwszych treningach poznańskich drużyn przed zbliżającym się sezonem. Obydwie drużyny przygotowania rozpoczynają pod Poznaniem – we Wronkach i w Kórniku.

Pogrzeb prof. Stefana Stuligrosza odbędzie się w sobotę na cmentarzu Junikowo. Zgodnie z wolą profesora, nowym kierownikiem artystycznym chóru "Poznańskie Słowiki" zostanie Maciej Wieloch.

Wolontariusze z Poznania zorganizowali flashmob na cześć swoich ulubieńców - kibiców z Irlandii. Dziś zarówno miasto, jak i reprezentacja z Zielonej Wyspy, żegnają się z Euro 2012.

Wolontariusze z Poznania chcę godnie pożegnać kibiców z Irlandii i zapraszają wszystkich chętnych na Stary Rynek. - Bądźcie o 14.30 na schodach przy ratuszu, żeby jeszcze raz pozytywnie zaskoczyć naszych znajomych z Zielonej Wyspy – zachęcają.

Poznań szykuje się do ostatniego meczu w roli gospodarza Euro 2012. O 20:45 na Stadionie Miejskim Irlandia zagra z Włochami. Dla kibiców przygotowano dziś sporo atrakcji.

- Polska wygrała na Euro 2012, choć Polacy przegrali - ocenił w programie "Wstajesz i Wiesz" prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. I dodał: - Euro jest dźwignią promocyjną i inwestycyjną. W sensie cywilizacyjnym nasze miasta będą wyglądały zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Prezydent Poznania Ryszard Grobleny wskazywał z kolei na darmową promocję, jaką mają miasta-gospodarze Euro 2012.

Mieszkańcy Opalenicy, gdzie przebywają piłkarze Portugalii podczas mistrzostw Europy, cieszą się z awansu swoich gości do ćwierćfinału. Niewykluczone, że kibice będą mogli jeszcze raz zobaczyć na otwartym treningu Cristiano Ronaldo i jego kolegów.