Poznań

Poznań

- Na ul. Gwarnej uszkodził się pantograf tramwaju linii 5 - informuje dyżurny nadzoru ruchu MPK Poznań. Przez niemal godzinę nie było napięcia w sieci na ulicach Gwarnej i Fredry. Przez ulicę Fredry przejeżdża obecnie połowa linii tramwajowych.

Grecka armia przekazała polskiej delegacji dwa amerykańskie czołgi, które mają trafić do poznańskiego Muzeum Broni Pancernej. Sprzęt odebrał w bazie wojskowej w Velestino wiceminister spraw zagranicznych Bogusławem Winid.

Uniwersytet Ekonomiczny pęka w szwach, ale niedługa ma być w nim nieco luźniej. Na ulicy Towarowej ruszyła budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Za dwa lata do nowego budynku przeprowadzą się studenci Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

- Trzeba było odpuścić, przejechać ten zjazd i potem nawrócić - mówi o tragicznym wypadku polskiego autokaru we Francji Tomasz Czopik, z Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Sobiesław Zasada Centrum w Bednarach pod Poznaniem. Na specjalnym torze kierowcy uczą się tam jazdy w trudnych warunkach i odpowiedniego zachowania w ekstremalnych sytuacjach.

Warta Poznań i Pogoń Lwów - międzywojenne gwiazdy piłki nożnej spotkają się na murawie z okazji 100-lecia poznańskiego klubu. Piłkarze z Wielkopolski zagrają w strojach retro.

Jeszcze przed zakończeniem EURO 2012 zakochani w irlandzkich kibicach Poznaniacy zaproponowali żeby rozegrać towarzyski mecz pomiędzy naszymi reprezentacjami. Na facebooku pomysł poparło 22 tys. osób. Polska i Irlandia faktycznie spotkają się na murawie tyle, że w Dublinie, a nie w Poznaniu.

Intensywne opady deszczu, burze z gradem i porywy wiatru do 90 km/h. Burzowy front dotrze do Poznania po 20:00.

Chłopczyk zaczął krztusić się podczas jazdy samochodem - Zjechałam na pobocze, wyjęłam dziecko z fotelika, zaczęłam oklepywać, ale nie przyniosło to skutku. Dziecko nie mogło oddychać - opowiada pani Katarzyna. Uratował go przejeżdżający akurat policjant z Koła.

Już wkrótce znad jeziora Ślesińskiego może zniknąć smok, który zdążył już sobie zdobyć sympatię mieszkańców Poznania. Właściciel upomniał się o rzeźbę, bo spiera się z urzędnikami o dzierżawę ziemi.

- W Solarisie Tramino nr 555, jak chwyci się dwóch rurek, to kopie prąd – takie zgłoszenie otrzymało wczoraj poznańskie MPK. Brzmi jak żart, ale informacje potraktowano poważnie. Tramwaj natychmiast ściągnięto do zajezdni.

–Ścieżki rowerowe, renowacja amfiteatru, lodowisko w centrum miasta, domek na drzewie a nawet odlewnia aluminium – wymienia niektóre z propozycji Maciej Milewicz z Urzędu Miasta. W piątek minął termin składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 10 mln złotych.

Trasa S5 miała połączyć autostrady A2 i A1 przed Euro 2012. Tak się jednak nie stało. Powstał jedynie odcinek łączący Poznań i Gniezno. Marszałkowie dwóch województw, przez które ma przebiegać droga, chcą teraz wspólnie powalczyć, by znalazła się na rządowej liście dróg priorytetowych.

Przez 66 lat leżał w Warcie. Rok temu go wydobyto i odrestaurowano. Niemiecki ciągnik artyleryjski Sd.Kfz 6 ma za sobą już premierowy udział w rekonstrukcjach historycznych.

Zabrali im tramwaj, bo remontują rondo Kaponiera. W ten sposób mieszkańcy Poznania stracili jedyne bezpośrednie połączenie między mostem Teatralnym a mostem Dworcowym. Zwrócili się więc do urzędników, by na tę trasę skierowali autobusy. Okazuje się to jednak mało realne.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły niedzielny pożar w jednej z saun zewnętrznych na terenie Term Maltańskich. Ogień nie zagrażał głównemu budynkowi. Termy Maltańskie na Facebooku piszą, że pożar był "rzekomy".