Poznań

Poznań

Dopiero o godzinie 18:35 udało się przywrócić ruch tramwajowy po tym, jak przed godziną 14:00 tramwaj wykoleił się na ul. Roosevelta w Poznaniu. Po pięciu godzinach objazdów przez ul. Towarową tramwaje wracają na normalną trasę.

Pomysł na mecz Polska – Irlandia zyskuje coraz więcej zwolenników. Organizacją podobnego spotkania, w którym zamiast drużyn narodowych zmierzyłyby się klubowe, zainteresowana jest z kolei poznańska Warta. Prezes klubu Izabella Łukomska-Pyżalska wysłała już pismo z zaproszeniem do irlandzkiej drużyny St. Patrick’s Athletic.

Pierwszy ćwierćfinał Euro 2012 w Strefie Kibica oglądają nieliczni. Ci, którzy przyszli wyposażyli się w rzecz niezbędną przy dzisiejszej aurze - parasol.

Poznańskie budynki coraz częściej ozdabiane są muralami. Tym razem artyści postanowili upiększyć jedną ze ścian hali na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Chwalą pierogi i tanie piwo. Doceniają gościnność i organizację. Zauważyli, że sklepikarze chcieli zarobić na kibicach, ale i tak z Poznania wyjechali zachwyceni. Dziwią się tylko pustkami na drogach i małą ilością restauracji McDonald's. Zagraniczna prasa pisze o Euro 2012 w Poznaniu.

Pomysł organizacji w Poznaniu meczu Irlandia-Polska chwycił. Jeszcze w środę inicjatywa miała kilkuset fanów na facebooku. Nie upłynęła doba a fanów są już tysiące. Pojawiają się też przychylne komentarze urzędników. - Uruchomiliśmy już nawet stronę internetową - chwali się Przemysław Marciniak, jeden z pomysłodawców meczu.

70 tys. Irlandczyków, 40 tys. Chorwatów i 15 tys. Włochów wyjechało już z Poznania. Spora ich część wybrała podróż samolotem. Do tej pory poznańskie lotnisko odnotowało ponad 400 operacji lotniczych związanych z Euro. Miasto powoli wraca do rytmu sprzed Euro.

Wieczorem nad Poznaniem zaświecą tysiące lampionów. Organizatorzy Nocy Kupały liczą, że tym razem zostanie oficjalnie pobity rekord Guinnessa. To tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekać będą na mieszkańców i turystów.

Na stadionie w Poznaniu nie ma konieczności wymiany murawy. Po rozegranych trzech meczach w czasie mistrzostw Euro 2012 jej stan ocenia się jako bardzo dobry.

Reprezentacja Portugalii wyleciała w środę z Poznania do Warszawy, gdzie zagra z Czechami o półfinał Euro 2012. Zanim jednak Ronaldo i spółka opuścili stolicę Wielkopolski, zostawili władzom lotniska niespodzianki.

Mieszkańcy Poznania pozytywnie oceniają atmosferę podczas trwania Euro. Podobnych imprez powinno być w mieście znacznie więcej. To wynik badań przeprowadzonych na zlecenie urzędu miasta.

Znany polski Artysta Paweł Kozłowski - Swanski spędził weekend w Poznaniu gdzie stworzył mural na ścianach budynku dworca kolejowego na Dębcu. Do akcji dołączyło ponad 150 osób. – Nie mogłem uwierzyć ile entuzjazmu mieli w sobie ludzie, którzy przyszli. Miałem super asystentów - komentuje artysta.

Poznań nie może się rozstać z Irlandczykami. Obie reprezentacje odpadły już z turnieju, ale poznaniacy zachęcają do przyjacielskiego meczu. - To inicjatywa oddolna. Jestem w szoku, jakim zainteresowaniem cieszy się to wydarzenie. Rano było 100, w południe około 700 fanów tego wydarzenia - mówi nam Przemysław, założyciel fanpage na portalu społecznościowym.