Poznań

Poznań

Coraz bliżej otwarcia "poznańskiego metra". Straż pożarna wydała w czwartek pozytywną opinię dla trasy tramwajowej na Franowo - dowiedział się portal tvn24.pl. Ale miała też kilka zaleceń na przyszłość, które - jak podają strażacy - nie blokują już otwarcia. Zanim jednak pojadą tramwaje, trasę sprawdzi jeszcze inspektor nadzoru budowlanego. Inwestycja jest opóźniona - miała być gotowa jeszcze przed Euro 2012.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 4 osoby zamieszane w handel ludźmi. Zatrzymani mieli związek z organizacją wyjazdów młodych Polek za granicę. Kobietom obiecywano angaż jako modelki, a pracowały jako hostessy.

Ile jest pomników w Poznaniu? Dokładnie nie wiadomo. Dlatego urzędnicy postanowili uporzadkować sytuację i stworzyć interaktywną mapę wszystkich pomników.

Słuchali, identyfikowali i przypisywali muzykę do konkretnej epoki. W auli Maximum na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza, kandydaci na kierunek reżyseria dźwięku wzięli udział w dodatkowym sprawdzianie umiejętności.

Z alei Marcinkowskiego i Placu Wolności znikną w środę ostatnie elementy popularnej w czasie Euro 2012 strefy kibica.

Poznańscy radni mieli głosować nad projektem uchwały, która ułatwiłby życie rodzinom wielodzietnym. Ale nie głosowali. Członkowie Związku Dużych Rodzin nie chcą przywilejów, które proponują im radni. Mają inne pomysły.

Ciężki sprzęt, hałas i pył nad ulicą. Znikają stare tory, w ich miejscu pojawią się nowe. Od 9 lipca trwa remont na ul. Fredry w kierunku Al. Niepodległości. Niektóre linie jeżdżą objazdami.

Prawie 37 tys. metrów kwadratowych, 71 punktów handlowych i parking na 270 miejsc – tak wyglądać będzie Galeria MM. Nowoczesny budynek, który wyrósł przy skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i al. Marcinkowskiego ma zostać otwarty w listopadzie, w miesiącu imienin ulicy.

Rada Miasta Poznania podwyższyła maksymalne stawki za przejazd taksówkami. W ciągu dnia, zamiast 2,50 zł możemy zapłacić 3 zł, a w drugiej taryfie zamiast 3,75 zł - 4,50 zł.

Nie Estończycy, a Azerowie są potencjalnym rywalem Lecha Poznań w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Po remisie 2:2 w pierwszym meczu, w Tallinie Chazar Lenkoran wygrał 2:0 z Nomme Kalju.

Radni Poznania poparli dziś starania miasta o organizację Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. „Za” zagłosowało jednak zaledwie siedmiu z nich.

Urodzone w maju, w poznańskim zoo trzy rysie oswajają się ze światem. – Raz zabawa, raz spanie - opisuje dzień z życia małych rysiów ich opiekun.

Organizatorzy zabawy w strefie kibica i fan campie nie zapłacili Związkowi Artystów i Wykonawców za publiczne wykorzystanie muzyki. Teraz zawisło nad nimi widmo kary, która może sięgnąć 50 tysięcy złotych. - Mamy czas na rozliczenia - ripostuje operator strefy.

Propozycji uczczenia pamięci prof. Stefana Stuligrosza było kilka. - My jako chór zaproponowaliśmy, aby jego imieniem nazwać plac przy nowym dworcu PKP Poznań Główny zaraz przy "wolnych torach" - inspektor chóru Marek Pawlak.

Po nieznośnie upalnych dniach i potężnych burzowych nocach Poznań czeka spokojniejsza pogoda. Już nie ponad 30, a 24 stopnie Celsjusza mają wskazać termometry we wtorek. Możliwy przelotny deszcz i burze.

Warta Poznań przedłużyła kontrakty z siedmioma zawodnikami. Wśród nich jest kapitan "Zielonych" Tomasz Magdziarz.