Poznań

Poznań

Fala upałów zawitała do Poznania. Miejskie wodociągi idą z odsieczą i wystawiają cztery kurtyny wodne.

Grający ostatnio w Cracovii Saidi Ntibazonkiza jest coraz bliżej przejścia do "Kolejorza". Zawodnik przechodzi obecnie testy medyczne.

Poznańscy urzędnicy zadbali, by mieszkańcy miasta nie zapomnieli o kultowym kinie Bałtyk. W miejscu, w którym funkcjonowało przez ponad siedemdziesiąt lat ustawili tablicę przypominającą jego historię.

OLT Express kasuje wszystkie połączenia lotnicze z Poznania. To nie koniec złych wieści. Jesienią z kalendarza lotów znikną także połączenia z Madrytem, Rzymem i Barceloną.

Do groźnego wypadku doszło w środę w Wielkopolsce. W mężczyznę wiozącego motorkiem własnej konstrukcji dwójkę dzieci wjechał samochód dostawczy. Kilkuletnia dziewczynka zmarła na miejscu.

Koncert Bryana Adamsa zainspirował poznaniaków, którzy postanowili zagrać jeden z jego utworów na kilkaset gitar: –To ma być zabawa wśród profesjonalnych muzyków- mówi inicjator akcji Przemysław Kieliszewski z Polskiej Akademii Gitary.

Groźny przestępca i recydywista Sławomir Ch. ps. Barbarzyńca został zatrzymany przez poznańską policję. Ukrywał się w Wielkiej Brytanii, a policja obserwowała go na Facebooku. Wpadł, bo odwiedził znajomych pod Szczecinem.

Drogowcy montują nowe sygnalizacje świetlne przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z tym w rejonie skrzyżowań z ulicami Ostroroga i Rycerską wprowadzono nową organizację ruchu. Mieszkańcy nie zważają jednak na znaki i jeżdżą na pamięć.

Zebra na środku skrzyżowania przed Starym Browarem, zamykanie ulic na weekend i koncerty fortepianowe w Parku Chopina. To najciekawsze propozycje mieszkańców na ożywienie Starego Miasta w Poznaniu. Ostatnia szansa na zgłoszenie swojego pomysłu w środę.

Przy brzegu poznańskiego jeziora Rusałka znaleziono zwłoki. Policja ocenia, że mogły tam leżeć wiele miesięcy. Funkcjonariusze na razie nie dzielą się swoimi hipotezami czyje to ciało i jak się tam znalazło.

Profil na facebooku „Chcemy siatkarskich stref kibica” ma już blisko 2,5 tys. fanów. Strefa powstanie w Gdańsku. Wrocław jeszcze myśli. Poznań, jak Warszawa, rezygnuje: – Ze względów organizacyjnych i finansowych miasto nie zorganizuje takiej strefy - odpowiada Rafał Łopka z Urzędu Miasta Poznania.

Przespać się jak Cristiano Ronaldo, zjeść jak Cristiano Ronaldo, rozerwać się jak Cristiano Ronaldo - hotel, w którym w czasie mistrzostw Europy nocowali portugalscy piłkarze, wpadł na pomysł jak zarobić na Euro po Euro i oferuje swoim klientom nietypową usługę.

Policja wciąż poszukuje mężczyzny, który w poniedziałek napadł na bank w Rogoźnie. Napastnik wziął za zakładnika 14-latka, którego sterroryzował nożem. Chłopcu na szczęście nic się nie stało, ale napastnik uciekł z łupem.

Drogowcy rozpoczynają montaż sygnalizacji świetlnych na ulicy Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniach z ulicami Ostroroga i Rycerską. - Nareszcie - cieszą się mieszkańcy okolicy, którzy od lat walczyli o postawienie świateł w tym niebezpiecznym miejscu.

Michał Kowalonek wokalista zespołów Myslovitz i Snowman został okradziony ze sprzętu muzycznego. - To mój drugi raz! Podobno samolot nigdy ten sam budynek nie uderzy! - pisze muzyk na swoim profilu na facebooku.

Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rogoźnie niedaleko Poznania. Przyłożył nóż do szyi 14-latka i zażądał pieniędzy. Zabrał łup, wsiadł w samochód i odjechał. Chłopcu nic się nie stało.

PKP Intercity wybrał kto zmodernizuje 68 wagonów w ciągu roku. Jedną z trzech firm jest H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych. Poznańskie zakłady wyremontują 20 przedziałowych wagonów pasażerskich 2 klasy.