Poznań

Poznań

- Bałtyk czyli plaża i Bałtyk czyli miejsce bliskie Poznaniowi, kino - takie skojarzenia wywołuje pierwsze łóżkowe kino plenerowe jakie stanęło w centrum Poznania przy okazji Festiwalu Transatlantyk. Przez pięć dni obejrzy tu filmy 200 osób dziennie.

Po zderzeniu trzech samochodów zablokowana była nitka autostrady A2 prowadząca do Warszawy między Nowym Tomyślem a Bukiem. Kiedy już usunięto skutki wypadku, 3 kilometry dalej doszło do kolejnego zderzenia z udziałem dwóch aut. Utrudnienia trwały do godz. 21.

Zamknięcie ronda Kaponiera spowodowało duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej nocą. W związku z licznymi prośbami pasażerów, Zarząd Transportu Miejskiego od piątku wprowadzi zmiany na siedmiu liniach.

Gostyńska prokuratura - na polecenie śledczych z Poznania - wszczyna śledztwo w sprawie rannego chłopca, któremu odmówiono transportu lotniczego po wypadku drogowym. Dziecko, które dopiero po kilku godzinach przewieziono do poznańskiego szpitala specjalistyczną karetką - wciąż pozostaje w stanie ciężkim, choć stabilnym.

Ruszyła rozbiórka konstrukcji ronda Kaponiera. Prace rozpoczęto od wschodniej nitki ulicy Roosevelta, gdzie rozebrano już część chodnika.

50 dwuosobowych łóżek, a w każdym własny rzutnik i ekran - tak będzie wyglądać plenerowe kino Bałtyk. Zorganizowano je w ramach rozpoczynającego się w środę Festiwalu Filmowego Transatlantyk.

Dotychczas zajmował się transportem, żeglugą i handlem zagranicznym. Teraz będzie odpowiedzialny za organizację komunikacji miejskiej w Poznaniu. Nowym dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego został Łukasz Domański.

Tramwaje dojadą tylko do zajezdni przy ul. Głogowskiej, a do Górczyna dotrzemy autobusem. I tak przez ponad rok. Od soboty rusza przebudowa wschodniej nitki wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

- Ryszard F. pseudonim "Fryzjer" został zatrzymany. Obecnie przebywa w areszcie w Poznaniu - informuje poznańska policja. Po tym, jak Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał w poniedziałek list gończy, we wtorek policjantom udało się go odnaleźć w okolicach Głogowa.

Most Uniwersytecki jest w fatalnym stanie i trzeba będzie postawić go od nowa - taką informację przekazał we wtorek na antenie Radia Merkury wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński. To fatalna wiadomość - miasto nie ma pieniędzy na jego budowę, a cały remont przeciągnie się w czasie.

Buspasy, oddzielenie torowiska od ulicy i zakazy skrętów w lewo - dzięki temu przejazd tramwajem przez ulicę Dąbrowskiego ma odbywać się sprawniej. To szczególnie ważne teraz, kiedy w związku z remontem ronda Kaponiera ta trasa stała się objazdem.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu zabili deskami wejście do budynku. Domagają się od właściciela nieruchomości podłączenia wody i gazu. Nie wpuszczają do środka pracowników ekipy remontowej.