Poznań

Poznań

Przed Euro 2012 Zarząd Dróg Miejskich wytyczył buspasy na ulicy Bukowskiej. W ten weekend wymalowane zostaną pasy dla autobusów na dwóch kolejnych ulicach: Połabskiej i Alejach Solidarności.

W piątek wieczorem PKP rozpoczęło prace remontowe na ul. Góreckiej. Informacja o remoncie nie trafiła jednak do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu, które musiało skierować objazdami autobusy linii 79.

W piątek skończył się remont torowiska na ulicy Fredry. Nie oznacza to jednak, że wszystkie tramwaje powróciły na swoje dawne trasy. Pracownicy MPK zajęli się pracami na torowisku u zbiegu ulic Roosvelta, Poznańskiej, Pułaskiego i Libelta. A to oznacza kolejne zmiany komunikacyjne.

Kierowcy, którzy wybierają się w podróż Autostradą Wielkopolską, mogą na bieżąco śledzić informacje o utrudnieniach. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu.

Ponad 17 tys. osób obejrzało filmy pokazywane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Festiwal zakończył się w czwartek w Poznaniu przyznaniem nagród, ale seanse odbywać się będą jeszcze do soboty.

Co robić, żeby dzieci nie sięgały po narkotyki i po czym poznać, że jednak to robią? Poznańska policja organizuje konsultacje dla rodziców nastolatków, żeby pomóc im chronić młodzież przed uzależnieniami. - To właśnie rodzice są zwykle tym słabym ogniwem - tłumaczą funkcjonariusze.

Jedzenie na czas magdalenek i parówek, konkurs na najdłuższe zadęcie na piszczałce organowej a przede wszystkim konkurs na najdłuższy warkocz – to wszystko odbędzie się w ramach niedzielnego festynu farnego Warkocz Magdaleny.

To była krótka, ale intensywna wizyta prezydenta Poznania w Dublinie. Spotkania z dyplomatami, otwarcie wystawy i odwiedziny w radiu, dla którego powstał pamiętny klip z ziemniakiem promujący Poznań na Euro 2012.

4 sierpnia ruszy długo zapowiadana przebudowa ronda Kaponiera potrwają do końca przyszłego roku. Szykuje się prawdziwa rewolucja komunikacyjna, która trwać będzie ponad rok.

Oszuści, działający pod szyldem agencji pożyczkowej, mogli wyłudzić łącznie kwotę nawet 7 milionów złotych – szacuje wielkopolska policja. Zatrzymano już trzy osoby podejrzane w tej sprawie. - Działaby z premedytacją, nie przestali nawet, gdy jeden z klientów popełnił samobójstwo - podają funkcjonariusze.

Fara Poznańska, Opera, ulice miasta - to tylko niektóre motywy, najczęściej pojawiające się w miejskim konkursie fotograficznym. Przez pół roku zgłaszano do niego setki zdjęć. Powstała galeria finałowa, z której - pod koniec sierpnia - wyłoniona zostanie zwycięska praca.

Dwa niewybuchy odnaleziono przed południem w Sierosławiu (gmina Tarnowo Podgórne) koło Poznania. Pociski znaleźli robotnicy montujący oświetlenie drogowe na jednej z ulic. Służby ewakuowały mieszkańców okolicznych domów.

Policja w Poznaniu wciąż szuka nożownika, który w kwietniu zaatakował w parku Cytadela niepełnoletnią osobę. W środę funkcjonariusze opublikowali rysopis sprawcy.

50 wizyt 150-ciu dziennikarzy z całego świata. 238 publikacji w prasie zagranicznej oraz 873 publikacji w internecie. Miejscy urzędnicy wyliczyli, że przeczytało je 128 013 522 unikalnych użytkowników. To efekt wizyt dziennikarzy przed i podczas turnieju UEFA EURO 2012 w Poznaniu.

Kebba Ceesay z Djurgardens Sztokholm ma zostać piłkarzem "Kolejorza". Afrykańczyk zapełniłby lukę na prawej obronie po odejściu Marcina Kikuta i Grzegorza Wojtkowiaka.