Poznań

Poznań

Najnowszy klip zespołu V-Unit jest hitem w sieci. W ciągu tygodnia obejrzało go prawie milion osób. Grupa nagrała piosenkę o Amber Gold, NFZ, rządzie i polskich absurdach. Uratować nasz kraj może jedynie Jarek - "Polskę zbaw" - śpiewają muzycy.

Lunety w różnych kolorach stanęły w Poznaniu. Patrząc przez nie można zobaczyć widoki z... województwa pomorskiego. Taką nietypową akcję przygotowała Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Jamniki, buldogi francuskie, charty polskie, labradory, czy najmniejsze czworonogi świata – meksykańskie chihuahua. W weekend w Poznaniu odbyła się 50. jubileuszowa Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Na kilka dni ulice Poznania zamienią się w wielką planszę do gier. Rusza Międzynarodowy Festiwal Gier "Let’s play Poznań".

Kilkugodzinne opóźnienia, odwołane rejsy i przekierowane loty do innych miast. Mgła sparaliżowała w niedzielę ruch lotniczy w Polsce. Największe problemy były w Poznaniu, gdzie zawieszono przyjmowanie i starty samolotów.

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżą w Niemczech trzech mercedesów, w tym pojazdu z ciałami 12 zmarłych. Policja odnalazła jeden pojazd należący do firmy budowlanej, a dwa inne są poszukiwane. W tym ten z ciałami.

Amerykańska piosenkarka będzie gwiazdą otwarcia Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych m.in. Grammy Award i BRIT Award, wokalistka muzyki soul i R&B, ma pojawić się w stolicy Wielkopolski 15 grudnia.

4,5 tysiąca psów pojawi się w weekend w Poznaniu. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się dwie wystawy tych zwierząt.

Trzy samochody zderzyły się w Stęszewie w Wielkopolsce. W wypadku zginęła jedna osoba, trzy są ranne. Droga krajowa nr 5 Poznań-Wrocław przez 45 minut była nieprzejezdna.