Poznań

Poznań

Podczas prac ziemnych na terenie Wielkopolskiego Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy w Poznaniu przy ul. Szamarzewskiego znaleziono niewybuch.

Stary Browar w Poznaniu został wybrany nowym "Cudem Polski". W plebiscycie organizowanym przez "National Geographic Traveler" był bezkonkurencyjny i zdobył pierwsze miejsce.

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu rozpoczęły się oględziny ciał z dwunastu trumien znalezionych w okolicy miejscowości Królików (Wielkopolskie). - Powinny one zakończyć się jeszcze w środę - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Mieszkańcy Dolska i okolic zablokowali na godzinę drogę wojewódzką nr 343. Kilka dni po blokadzie zostali ukarani mandatami. - Też tam byłem i protestowałem, ale mandatu nie dostałem. Chcę mandat, jak inni mieszkańcy – apeluje Henryk Litka, burmistrz Dolska.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie narażenia zdrowia i nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta, któremu w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim przetoczono krew niezgodną z jego grupą.

"Szykuje się fucha w sam raz dla mnie. Panie Premierze - melduje chęć podjęcia się tego zadania!" - deklaruje Jarosław Pucek. Budzący w Poznaniu spore kontrowersje lokalny działacz PO swoją kandydaturę na ministra sportu zgłosił Donaldowi Tuskowi... na facebooku.

Policjanci z Wielenia (woj. wielkopolskie) zatrzymali 34-latka, który okradł własnego brata. Żeby dostać się do jego mieszkania, złodziej wspiął się na poddasze, a następnie wyciął dziurę w podłodze.

Z wyników kontroli ministerstwa zdrowia wynika, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie popełniło błędu odmawiając transportu rannego 5-latka, ze szpitala w Gostyniu. Helikopter miał przewieźć ciężko ranne dziecko do szpitala w Poznaniu lecz po zgłoszeniu odmówił przylotu i transportu.

Od 5 listopada zmieni się trasa linii 45. Autobusy pojadą do pętli Kacza przez ulicę Przybyszewskiego i Marcelińską.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu odzyskali skradziony samochód oraz 12 trumien. Pojazd skradziono w zeszłym tygodniu z Niemiec. Zatrzymano w tej sprawie kolejną osobę. Nadal poszukiwane są jeszcze dwie: Tomasz Sporny i Maks Skibicki.

Nad poznańskim jeziorem Strzeszyńskim odkryto macewy. Płyty z napisami niemieckimi i hebrajskimi zostały użyte przy budowie zapory wodnej.

Jeden z mieszkańców Poznania wystąpił do tamtejszego ZTM o zwrot pieniędzy za bilet roczny. Tłumaczy, że skoro tramwaje nie jeżdżą punktualnie, to Zarząd nie zapewnia mu odpowiedniego poziomu usługi. ZTM zwracać pieniędzy jednak nie zamierza.

Policjanci z Ostrzeszowa podczas kontroli drogowej zatrzymali 24-letniego kierowcę, który w samochodzie wiózł łodygę konopi i był pod wpływem narkotyków. Okazało się, że zatrzymany ma w domu 0,5 kg marihuany.

Od stycznia na mapie Polski pojawi się nowa miejscowość - Pola Lednickie. Stanowić ją będzie niezamieszkały obszar w gminie Kiszkowo w Wielkopolsce, na którym od lat odbywają się Spotkania Młodych Lednica 2000.