Poznań

Poznań

Trzecia edycja darmowej mapy Poznania "Have a nice TEY" jest już dostępna. Znajdziemy ją na poznańskich uczelniach, w Centrach Informacji Miejskiej, Starym Browarze i w internecie.

Ryby z całego świata można było zobaczyć w sobotę i niedziele na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Główną atrakcją targów Aquazoo były II Polskie Mistrzostwa Żaglowców (Skalarów).

Tysiące lokomotyw i wagonów można oglądać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W sobotę i niedzielę do stolicy Wielkopolski zjechali się pasjonaci kolejek elektrycznych.

Dwóch mężczyzn przyszło odwiedzić osadzoną. Usiłowali ją uwolnić kobietę, biorąc strażnika jako zakładnika. Do akcji wkroczyły służby więzienne i policja. Sytuację udało się opanować. To scenariusz ćwiczeń, jakie odbyły się w areszcie śledczym w Lesznie.

Do końca listopada na poznańskich przystankach Zarząd Transportu Miejskiego postawi 20 nowych wiat i 33 nowe ławki. Wiaty zostaną rozmieszczone w każdej z poznańskich dzielnic w liczbie 3-4 sztuk.

Przebudowa węzła komunikacyjnego w centrum Poznania i budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego znalazły się na liście inwestycji, od których realizacji odstąpiła Hydrobudowa Polska SA, będąca w upadłości likwidacyjnej. Druga z inwestycji złapie kolejne opóźnienie.

Nie pamiętasz, gdzie dokładnie znajdują się groby twoich bliskich? Łatwo je zlokalizujesz przez internet, dzięki poznańskiej wyszukiwarce grobów. Jest też specjalna aplikacja na smartfony.

Podarowany Polsce przez władze afgańskie czołg typu Renault FT-17, pierwszy model używany przez Wojsko Polskie, trafił w piątek do Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Przejdzie tam renowację.

W sobotę i niedzielę Poznań stanie się stolicą gier. Na wielkich ekranach będzie można oglądać pojedynki profesjonalnych graczy i spróbować swoich sił w turnieju dla amatorów. Organizatorzy proponują najnowszą Fifa i Pro Evolution Soccer, ale również mocno już zakurzony River Raid.

Nowoczesne przystanki, najdłuższy tramwajowy tunel, ułatwienia dla niepełnosprawnych - tak wygląda otwarta w sierpniu trasa tramwajowa na Franowo. Nie pomyślano jednak o jednym - na trasie brakuje biletomatów. Z pomocą pasażerom przyszła rada osiedla.

Wielu poznaniaków w obawie przed korkami wybierze się na cmentarze komunikacją miejską. Dobrze zaplanować podróż, bo ZTM przygotował wiele zmian. Pierwsze zaczną obowiązywać już w sobotę. Największą niespodzianką będzie przywrócenie na tydzień tramwaju na Junikowo.

Poznaniacy nie chcą kolejnej podwyżki cen biletów na komunikację miejską. Sprzeciw w tej sprawie przygotowały cztery stowarzyszenia, które zbierają podpisy pod projektem uchwały, jaki ma trafić pod głosowanie w radzie miasta.