Poznań

Poznań

Ponad 20 tys. butelek piwa przewoził kierowca tira, z którego wysypał się ładunek. Złocisty trunek wylał się na obwodnicy, na trasie z Poznania do Wrocławia.

Tajemniczy pociąg sztuki - Cosmic Underground - zdążający z Estonii, przez Litwę, Polskę do Portugalii, zawitał do Poznania. Na stacji, w wagonach towarowych, artyści zaprezentują różnorodne spektakle.

Studenci Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości mogą spać spokojnie. - Informacja o likwidacji uczelni to żart hakera. Potwierdza to kontrola Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - powiedział dr Andrzej B. Mirecki, przedstawiciel założyciela szkoły.

Najpierw były owacje od kibiców, a potem oficjalne podziękowania od władz klubu. Z okazji 400. występu w barwach Kolejorza, Piotr Reiss otrzymał od prezesa Lecha Poznań upominek.

Osoby niepełnosprawne mogły poczuć się jak średniowieczni wojownicy podczas oblężenia grodów nieprzyjaciela. W Grodzie Pobiedziska (woj. wielkopolskie) zorganizowano unikalną imprezę rekonstrukcyjną, jej głównym przesłaniem jest integracja osób niepełnosprawnych.

Mieszkańcy Poznania podczas sobotniego spaceru zwiedzili modernistyczne zabytki miasta. Tym razem przespacerowali się Alejami Niepodległości.

Poznańska policja "czyściła" w piątek buspasy na ul. Dąbrowskiego, od strony ogrodów. Choć pasy dla komunikacji miejskiej istnieją od dwóch miesięcy, kierowcy nagminnie z nich korzystają.

Automaty z prezerwatywami w akademikach i ulotki klubów ze striptizem na korytarzach domów studenckich - to nie podoba się poznańskim księżom. Duchowni chcą dać młodzieży alternatywę dla przygodnego seksu. Chcą pokazać, że wolny czas można spędzać ciekawie i aktywnie, a jednocześnie w zgodzie z religią.

Przez miesiąc wyłączona z ruchu może być wschodnia jezdnia ulicy Roosevelta, zamknięte zostaną także pierwsze wejścia do podziemi pod rondem Kaponiera. Tak wyglądają najbliższe plany poznańskich drogowców na modernizację głównego węzła komunikacyjnego w mieście.