Poznań

Poznań

Święty Marcin nie odzyska dawnego blasku bez odważnych decyzji – zgodzili się uczestnicy debaty o przyszłości ulicy, jaka odbyła się w Zamku. Wieloletni plan działań dotyczących tej arterii przedstawił radny Mariusz Wiśniewski. Najciekawsze pomysły to powołanie menedżera ulicy, utworzenie przystanku przy ul. Ratajczaka i organizacje weekendowych festynów.

Tysiące poznaniaków przyszło oglądać pokaz sztucznych ogni, który tradycyjnie kończył obchody Imienin Ulicy Święty Marcin i Święta Niepodległości. Fajerwerkom towarzyszył koncert zorganizowany na dziedzińcu zamkowym. Wcześniej mieszkańcy Poznania wzięli udział w tradycyjnym korowodzie, który przeszedł ulicą Św. Marcin.

Warszawa ma Marszałkowską, Łódź Piotrkowską, a Poznań św. Marcina. Najbardziej rozpoznawalna ulica miasta w Święto Niepodległości obchodzi swoje imieniny.

Korowód Świętego Marcina, tradycyjne rogale z białym makiem, kiermasze oraz emisja nowych pamiątkowych dukatów - tak 11 listopada poznaniacy będą świętować imieniny św. Marcina. Główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości odbędą się na pl. Wolności.

W Poznaniu jest tak ważny i rozpoznawalny jak oscypek w Zakopanem, czy piernik w Toruniu. Wielkopolscy cukiernicy przygotowali około 500 ton rogali świętomarcińskich, przysmaku z którego słynie Poznań.

Oddany ponownie do użytku pod koniec września tego roku poznański Okrąglak został uznany przez miesięcznik Central & Eastern European Construction & Investment Journal najlepszą modernizacją roku.

Jesteś smakoszem piwa i zwolennikiem jego domowego warzenia? Przyjdź na Międzynarodowe Tragi Poznańskie, właśnie rozpoczął się I Poznański Festiwal Piwa.

5 listopada chłopiec trafił do jednego z poznańskich szpitali, gdzie zmarł dzień później w wyniku sepsy. Dziecko uczęszczało do żłobka przy ul. Prądzyńskiego. Dyrekcja placówki objęła pozostałe dzieci opieką lekarską.

Prezydent Ryszard Grobelny odwołał dyscyplinarnie Elżbietę Wrzesinską-Żak, dyrektor szpitala przy ul. Poznańskiej. Zrobił to na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Stary Kształt – Nowa Brutalność" – tak nazywa się rzeźba brytyjskiego artysty Nicka Hornby’ego, która zostanie odsłonięta na terenie Portu Lotniczego Ławica. Początkowo dzieło miało mieć biało-czerwone barwy, ale projekt zmieniono, by nie kojarzyło się z kadłubem rozbitego Tupolewa.