Poznań

Poznań

Urzędnicy w Poznaniu chcą udostępnić artystom puste lokale, których właścicielem jest miasto. I to za darmo. Jest tylko jeden warunek. Jeżeli zgłosi się firma chętna zapłacić za lokal, artysta będzie musiał go opuścić.

1140 kg liści tytoniu w balotach znaleźli policjanci w samochodzie jednej z konińskich piekarni. Auto zatrzymano do kontroli po zgłoszeniu pracownika ochrony, który widział mężczyzn gorączkowo przerzucających ładunek z jednego busa do drugiego.

Ciało młodego mężczyzny z raną szyi wyłowili w niedzielę konińscy policjanci. Znajdowało się przy śluzie na kanale Warta-Gopło w Koszewie (woj. wielkopolskie). Sekcja zwłok wyjaśni, czy do śmierci tego człowieka przyczyniły się osoby trzecie.

Rozbudowa strefy przemysłowej, strefa aktywności turystycznej, program dla ludzi starszych i terminal lotniczy general aviation to główne cele programów przygotowywanych do realizacji w ramach nowego budżetu UE na lata 2014-2020 w Pile.

Do bazy w Powidzu (Wielkopolskie) przylecieli lotnicy tworzący pierwszy rotacyjny pododdział amerykańskich sił powietrznych w Polsce. Samoloty z ostatnią grupą Amerykanów wylądowały w sobotę.

Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał w piątek wiceprezydenta tego miasta, Daniela Sztanderę, na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wiceprezydent był oskarżony m.in. o oszustwa, których miał się dopuścić jako prywatny przedsiębiorca.

W poznańskiej Galerii Malta Lech Poznań zaprezentował się swoim kibicom przed startem rundy wiosennej. - Lech zawsze walczy o mistrzostwo - zapewniał Mariusz Rumak, trener drużyny.

Ponad 20 producentów mięsa uczestniczyło w ósmej edycji Certyfikacji Tradycyjnych Wielkopolskich Wyrobów Wędliniarskich. Jej celem jest wskazanie klientom tych wędlin, które bez obaw mogą położyć na wielkanocnym stole.

Stowarzyszenie Ulepsz Poznań zbiera pieniądze potrzebne na remont schodów łączących Dolną i Górną Wildę. Nazwiska 20 osób, które wsparły inicjatywę, mają znaleźć się na odnowionych schodach. Nagroda czeka także na autora najlepszego projektu malowania. Propozycje można przesyłać do 2 kwietnia.