Poznań

5800 zł za piłkę z podpisem Platiniego

Poznań

Euro Poznań 2012Michel Platini podpisał piłkę w pażdzierniku 2011

Ponad 8 tys zł udało się zebrać gościom Strefy Hospitality VIP w Poznaniu. Najwięcej, bo aż 5800zł. zapłacił jeden z kibiców za piłkę, którą Michel Platini podpisał podczas swojej wizyty w Poznaniu, w październiku 2011. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 4,5 letniej Samanthy.

Po wtorkowym meczu Polska-Rosja, kibice którzy śledzili spotkanie w vipowskiej Fun Zonie na pl. Wolności wzięli udział w charytatywnej licytacji.

Pod młotek oprócz piłki z autografem Platiniego, poszły m.in.: krzesełka ze stadionu przy ul. Bułgarskiej i koszulka podpisana przez wokalistki z zespołu Jarzębina.

Pozytywne emocje

- Była to pierwsza, ale nie jedyna licytacja na rzecz Samanthy. Euro 2012 niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że dzięki tym licytacjom turniej przyniesie ich jeszcze więcej dla Samanthy - mówi zadowolona Joanna Janowicz-Strzyżewska z Euro 2012 w Poznaniu.

Pieniądze zebrane podczas licytacji trafią do Samanthy. Dziewczynka z Kórnika k. Poznania po przewlekłej białaczce, cierpi na ciężkie powikłania po przeszczepie szpiku.

Autor: AB/par

Źródło zdjęcia głównego: Euro Poznań 2012

Pozostałe wiadomości