Poznań

4500 podrobionych planszówek. Policja zdziwiona

Poznań

sxc.huPrawie 4,5 tys. podrobionych gier planszowych przejęli w Poznaniu policjanci

Prawie 4,5 tys. podrobionych gier planszowych przejęli z poznańskiej hurtowni wielkopolscy policjanci. Straty producenta zabawek oszacowano na ponad 490 tys. zł.

Jak powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, to pierwsza taka sprawa, jaką zajmowali się wielkopolscy funkcjonariusze w ostatnich latach.

- Podróbki są powszechne. Sprawy, którymi się zajmujemy, najczęściej dotyczą jednak odzieży, płyt z muzyką i filmami, oprogramowania komputerowego, części samochodowych. Dotąd nie mieliśmy sygnałów dotyczących podrabianych gier planszowych - powiedział.

Znana gra

Funkcjonariusze ustalili, że tradycyjną wersję popularnej gry, znanej z aplikacji na telefony komórkowe i tablety, sprzedawała jedna z poznańskich hurtowni zabawek. Dystrybucja odbywała się przez internet i w sprzedaży bezpośredniej.

4500 podróbek

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali siedzibę firmy. Znaleźli tam prawie 4,5 tysiąca gier planszowych, opatrzonych znakiem towarowym znanego na całym świecie producenta zabawek. Przedstawiciel producenta stwierdził, że zabezpieczone przez policjantów gry to podróbki. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalają, jak długo właściciel firmy handlował podrobionymi produktami, ile takich gier planszowych sprzedał i jakie dokładnie straty wyrządził producentowi. Za handel podrobionymi towarami na dużą skalę grozi do 5 lat więzienia.

Autor: kk/mz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości