Poznań

30 zł za miejsce w strefie

Poznań

Strefa kibica w Poznaniu
TVN 24Strefa kibica w Poznaniu

Korzystanie ze strefy kibica miało być całkowicie bezpłatne. Tuż przed mistrzostwami plany zostały jednak skorygowane i w strefie wydzielono płatną trybunę dla tych, którzy będą chcieli usiąść.

30zł – tyle będzie kosztował całodzienny wstęp na trybunę z miejscami siedzącymi w strefie kibica na Placu Wolności. Oplątę wprowadziła społka europoznan2012, organizator strefy.

W Fan Zone przygotowano 1000 takich miejsc. Za darmo można wejść do strefy i oglądać rozgrywki na stojąco. Dla osób, które będą chciały odpocząć przygotowano strefę wypoczynku w okolicy fontanny Wolności, gdzie będą rozdawane bezpłatne, tekturowe krzesła. Takich krzeseł przygotowano kilkadziesiąt tysięcy, aby wystarczyły na cały czas trwania mistrzostw.

9257 złotych za strefę VIP

Dla 200 osób, które zdecydują się zapłacić zdecydowanie więcej dostępne będą miejsca w lożach VIP. Poza miejscami siedzącymi przygotowany zostanie tam poczęstunek. Goście będą mieli także dostęp do baru.

Za jednodniowy bilet wstępu do strefy VIP, bez możliwości wejścia do loży, trzeba będzie zapłacić 349 zł. Najdroższa jednoosobowa wejściówka do strefy VIP, wraz z wstępem do loży przez cały okres funkcjonowania Fan Zone to wydatek 9200 złotych.

Strefowe ograniczenia

Kibice, którzy będą płacić w strefie kibica, także za miejsca siedzące, muszą pamiętać, że będzie to możliwe tylko za pomocą kart pre paid. Jeśli ktoś nie ma takiej karty, będzie mógł otrzymać ją za darmo od hostess w strefie kibica i doładować na jednym ze stanowisk banku PKO SA.

Karta pre paid do strefy kibicaeuropoznan2012.pl

Należy pamiętać także, że na teren strefy kibica nie można będzie wnosić napojów alkoholowych, butelek, puszek i kubków. Na teren Fan Zone nie można zabierać także czworonogów, wyjątek stanowią oczywiście psy przewodniki.

Strefa w liczbach

Poznańska strefa kibica zajmie powierzchnię 17 000 m2 i pomieści maksymalnie300 tys. kibiców. Na terenie strefy będzie 7 punktów gastronomicznych i 90 punków z pojemnikami do segregacji śmieci.. Nad bezpieczeństwem kibiców będzie czuwało 307 pracowników ochrony. Poznańska strefa kibica będzie działa 260 godzin.

Autor: kd

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe | G.Nelec

Pozostałe wiadomości