Poznań

23 zatrzymanych w Poznaniu

Poznań

Poznańska zatrzymała 23 osoby
TVN24Policja zatrzymała uczestników niedzielnej bójki

Policjanci, dbający o bezpieczeństwo uczestników Euro 2012, w ciągu ostatniej doby zatrzymali łącznie 23 osoby. Wśród nich są Polacy, Irlandczycy i Chorwaci - podają funkcjonariusze.

Jak mówi policja, osoby te zostały zatrzymane "za różne występki". - W większości przebywają one jeszcze w izbie wytrzeźwień - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Trwa przygotowywanie materiałów, które posłużą do sformuowania zarzutów i zostaną przedstawione w sądzie.

Policja ujawnia więcej informacji dotyczących pięciu osób: - Zatrzymani w nocy z wtorku na środę trzej Chorwaci i dwóch Irlandczyków to uczestnicy niedzielnych starć na Starym Rynku – wyjaśnia Borowiak. Do tego incydentu doszło około godz. 17.30 w niedzielę przed meczem reprezentacji Chorwacji i Irlandii.

Starcia na rynku

W niedzielę popołudniu zgromadzeni obok Ratusza chorwaccy kibice zaczęli obrzucać się butelkami i krzesłami. Policjanci oddziałów prewencji rozdzielili zwaśnione grupy. Zatrzymali jednego z najbardziej agresywnych chuliganów i chcieli go odprowadzić do radiowozu. Jak podaje policja, jego kompani ruszyli na pomoc i zaatakowali policjantów. Zatrzymanemu udało się wyrwać i uciec. Niedługo później chuliganów udało się uspokoić.

W związku z tym incydentem zatrzymano dwóch Chorwatów, którzy już zostali osądzeni w trybie przyspieszonym.

Na podstawie nagrań z monitoringu oraz innych materiałów rozpoznano kolejnych uczestników zajścia.

W sumie od 8 czerwca w Poznaniu zatrzymano 48 osób, głównie za drobne wykroczenia jak wulgarne zachowanie, napaść czy niewykonywanie poleceń ochrony.

policja 2policja wielkopolska

Autor: FC/mz/k / Źródło: KWP Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań

Pozostałe wiadomości