Ancug, mycka i fikające skarpetki dla fifnego gzubka

TVN24

Kto dostanie wyprawkę? tvn24
wideo 2/3

Dostępne są dwa wzory, ale każdy ma charakterystyczne dla Poznania symbole. Urząd Miasta rozpoczął właśnie wydawanie "klunkrów dla gzubka", czyli wyprawek dla nowych mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Do poznańskiego magistratu dotarły pierwsze zapowiadane "klunkry dla gzubka" (rzeczy dla malucha - przyp. red.). To wyprawka, którą w prezencie od urzędu miasta otrzymają dzieci urodzone w Poznaniu po 1 września 2019.

W ekologicznym, kartonowym pudełku mieści się podstawowa wyprawka, jakiej mogą potrzebować młodzi rodzice dla małych poznaniaków. Ubranka dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: beżowej i szarej. Na każdy komplet składa się ubranko niemowlęce - "pajacyk" z napisem "Fifny gzubek", czyli "żartobliwy, sprytny malec".

Do tego dołączona jest czapeczka z supełkiem na czubku i nadrukiem rogala świętomarcińskiego oraz para skarpetek z obrazkiem poznańskich koziołków. - W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców wszystko zrobione jest z certyfikowanego materiału - stuprocentowej bawełny, a zatrzaski ubranka są antyalergiczne i nie zawierają niklu. W wyprawce jest też ciepły, dziecięcy kocyk o wymiarach 100x80 cm oraz 3 karty sensoryczne/kontrastowe, które wspierają prawidłowy rozwój wzroku malucha – wyjaśnił poznański magistrat.

Poznańska wyprawka dla noworodka
UM Poznań

Kto dostanie?

"Klunkry dla Gzubka" mogą otrzymać rodzice, którzy są mieszkańcami Poznania i odprowadzają w mieście podatki, a ich dziecko urodziło się po 1 września 2019 roku. Aby otrzymać wyprawkę należy wypełnić wniosek, który można znaleźć na stronach urzędu miasta. Wyprawkę można natomiast odebrać przy rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Libelta 16/20 oraz - za okazaniem aktu urodzenia - w punktach Poznańskiego Centrum Świadczeń, Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz w Kancelarii Urzędu Miasta Poznania przy ul. Słowackiego.

Fifny Gzubek, czyli "sprytny malec"
UM Poznań

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: PAP/TVN24