Uciekał przed policją, uszkodził radiowóz. Miał dożywotni zakaz kierowania

TVN24

Mężczyzna po pościgu próbował się ukryćKPP Strzelce Krajeńskie
wideo 2/3

Nawet pięć lat więzienia grozi 29-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policją i uszkodził policyjny radiowóz. - Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Do zatrzymania 29-latka doszło w czwartek wieczorem. Policja otrzymała wówczas sygnał, że po jednej z miejscowości w gminie Stare Kurowo porusza się kierowca, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policyjny radiowóz szybko namierzył wskazany w zgłoszeniu samochód.

Najpierw uciekał, potem próbował się ukryć

Policyjny radiowóz zajechał drogę kierowcy forda, mundurowi przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak próbował zepchnąć radiowóz z drogi i zaczął uciekać.

- Łamał przy tym wiele przepisów drogowych, powodując ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci rozpoznali, że kierowca jest im znany z wcześniejszych interwencji. Był to 29-latek z gminy Stare Kurowo mający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – powiedział Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dodał, że funkcjonariusze zatrzymali go w jednym z mieszkań, gdzie próbował jeszcze się schować.

Okazało się, że mężczyzna samochód zabrał bez wiedzy właściciela, a auto nie było dopuszczone do ruchu.

29-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, złamania zakazu prowadzenia pojazdów i krótkotrwałego użycia samochodu. - Policjanci będą również analizować jego zachowanie na drodze pod kątem popełnionych wykroczeń – przekazał Bartos.

Autor: FC/gp / Źródło: PAP, TVN 24 Poznań