Wybrali się na ryby, ich łódź się przewróciła. Do brzegu dopłynął tylko dziadek

TVN24

Przez kilka godzin na jeziorze Bukowieckim szukano 28-latka Google Earth
wideo 2/3

Płetwonurkowie ze Straży Pożarnej wyłowili z Jeziora Bukowieckiego ciało 28-latka, który wraz ze swoim 77-letnim dziadkiem wypadł z łodzi podczas wędkowania.

We wtorek na Jeziorze Bukowieckim w pobliżu wsi Skoki (woj. lubuskie) z łodzi wypadło dwóch mężczyzn.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 77-latek wraz ze swoim 28-letnim wnukiem wybrali się na ryby. W pewnym momencie łódka przewróciła się i obaj znaleźli się w wodzie. Wołanie o pomoc usłyszały inne osoby, które powiadomiły służby.

Strażacy znaleźli ciało 28-latka

- Starszy z mężczyzn zdołał o własnych siłach dopłynąć do brzegu. Wyziębionego 77-latka pogotowie zabrało do szpitala – informowała Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Na jeziorze i w jego pobliżu przez kilka godzin trwała akcja poszukiwawcza z udziałem strażaków i policjantów. Na miejsce dojechała też specjalistyczna grupa płetwonurków PSP.

- Mamy informację, że służby znalazły ciało 28-latka. Lekarz potwierdził zgon mężczyzny. Wraz z prokuratorem będziemy wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - powiedziała tvn24.pl Łętowska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ ks / Źródło: PAP/TVN24