Raz na lewo, raz na prawo, ale "wypiłem tylko jedno piwo"

TVN24

Dwóch pijanych Lubuska Policja
wideo 2/5

Na nagraniu z wideorejestratora widać, że raz znosiło go na lewy pas, raz na prawy. Kiedy policjanci przebadali 32-latka alkomatem wszystko stało się jasne. Miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zapewniał jednak, że wypił tylko jedno piwo.

Lubuscy policjanci zatrzymali w weekend dwóch pijanych kierowców. Pierwszy to 33-latek, który spowodował kolizję w Osowie pod Drezdenkiem.

- Auto, które prowadził, wypadło z drogi i zatrzymało się w rowie. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień i samochodem niedopuszczonym do ruchu - informuje mł. asp. Tomasz Bartos z policji w Strzelcach Krajeńskich.

Wylądował w rowie
Lubuska policji

Wyczyny drugiego kierowcy nagrał policyjny wideorejstrator. Na nagraniu widać mężczyznę poruszającego się na motorowerze w gminie Stare Kurowo. Raz znosi go na lewo, raz na prawo.

- Mężczyzna jechał tak zwanym zygzakiem. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantom, że jechał z wizytą do rodziny i wypił wcześniej piwo - tłumaczy Bartos.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca to wielkie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowca prowadzący pojazd mechaniczny przy zawartości alkoholu w organizmie, która wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila popełnia wykroczenie z art. 87 kodeksu wykroczeń. Grozi za to kara grzywny do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadzenie auta w przypadku, kiedy zawartość alkoholu przekracza 0,5 promila jest już przestępstwem (art. 178a kodeksu karnego). Grozi za to nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. Z kolei jazda rowerem zarówno po użyciu alkoholu jak i w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi grzywna do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia tego typu pojazdów. Lubuska policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN24 Poznań