Pracownica banku podejrzewana o milionowe oszustwa. "Inwestowała w biżuterię"

TVN24

shutterstock.comSkradzione pieniądze kobieta inwestowała między innymi w biżuterię

Nawet kilka milionów złotych miała wypłacić z kont klientów 52-letnia pracownica jednego z poznańskich banków. Policjanci zatrzymali kobietę. Usłyszała zarzut oszustwa na dużą skalę.

Jak poinformowała w czwartek Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji, kobieta regularnie dokonywała nieuprawnionych operacji bankowych.

Kamuflaż i fałszerstwo

- Polegały one na przeksięgowywaniu różnych kwot z rachunków klientów banku na rachunek własny lub innych osób. Aby zakamuflować swoją działalność, kobieta fałszowała dokumentację i wprowadzała w błąd pracowników banku co do autentyczności dyspozycji klientów - dodała Liszczyńska.

Sprawa ujrzała światło dzienne w wyniku przeprowadzonej kontroli. Trwa śledztwo, które wykaże, od kiedy trwał proceder i jakie straty spowodowała kobieta swoim działaniem.

Miliony na biżuterię, ubrania, monety...

- Przedstawiciele banku, jak również zajmujący się tą sprawą śledczy, nie wykluczają, że straty mogą sięgać nawet kilku milionów złotych. Przywłaszczone pieniądze 52-latka inwestowała między innymi w zakup biżuterii, złotych i srebrnych monet oraz markowej odzieży - powiedziała Liszczyńska.

Kobieta pracowała banku przez blisko 20 lat.

Za oszustwo, gdzie w grę wchodzi mienie znacznej wartości, grozi jej do 10 lat więzienia.

Autor: kk/mz / Źródło: PAP