Policjanci na torze wyścigowym. "Bawimy się świetnie"

TVN24

TVN24 PoznańPolicjanci z wielkopolskiej i lubuskiej drogówki szkolili swoje umiejętności

Policjanci z wielkopolskiej i lubuskiej drogówki szkolili swoje umiejętności na Torze Poznań pod okiem doświadczonych instruktorów.

Policjanci z ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę na motorach, spotkali się, żeby szkolić swoje umiejętności. Szkolenie odbyło się pod okiem doświadczonych instruktorów m.in. Jacka Molika, utytułowanego zawodnika w wyścigach motocyklowych.

40 policjantów na torze

Na torze ćwiczyła trzydziestoosobowa grupa najmłodszych funkcjonariuszy z Wielkopolski oraz dziesięcioosobowa grupa z woj. lubuskiego.

- To jest bardzo dobre szkolenie, które pozwala policjantom z jednej strony poznać ograniczenia techniczne takich motocykli, z drugiej strony pozwala im nabyć umiejętności, które nawet na niskich prędkościach sprawiają czasami dużą trudność. Tego typu ćwiczenia dają im bogate doświadczenie, które mogą wykorzystywać w normalnej służbie - mówi podinsp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Błędne nawyki

- Bawimy się świetnie. Chłopaki po prostu poprawiają swoje umiejętności i błędne nawyki, które się wytworzyły w trakcie jazdy ulicznej, które nie zostały skorygowane w odpowiednim momencie - mówi Jacek Molik, instruktor i zawodnik wyścigów motocyklowych.

Tegoroczne ćwiczenia na Torze Poznań były czwartym spotkanie policjantów z wydziału drogowego.

Autor: mw/par / Źródło: TVN24 Poznań