Przechodziły przez pasy, wpadły pod koła auta

TVN24

Wypadek na moście w Kaliszu Kalisz24.info.pl
wideo 2/9

Dwie kobiety przechodziły przez pasy na moście Trybunalskim w Kaliszu. Obie wpadły pod koła nadjeżdżającego samochodu. Policja sprawdza, kto miał zielone światło: piesze czy kierująca autem 50-latka.

50-latka kierująca nissanem potrąciła dwie kobiety. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, na moście Trybunalskim w Kaliszu (woj. wielkopolskie).

- Ze wstępnych informacji wynika, że kierująca autem potrąciła dwie osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych. 50-latka była trzeźwa - podaje Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Poszkodowane były przytomne, zostały zabrane do kaliskiego szpitala.

Jakie miała światło?

Funkcjonariusze przesłuchali świadków zdarzenia. - Wstępne ustalenia są takie, że w chwili, gdy 50-latka wjeżdżała na pasy mogła mieć czerwone światło, ale to będziemy jeszcze weryfikować - mówi Jaworska-Wojnicz.

Kaliska policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Postępowanie jest prowadzone w kierunku spowodowania wypadku w ruchu drogowym. Na kwalifikację zdarzenia będzie miał wpływ też rodzaj obrażeń poszkodowanych.

Poszkodowane są dwie kobiety
Kalisz24.info.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań