Złodziej rozbił łomem witrynę i zabrał drogie perfumy. Kradzież w 30 sekund

TVN24

Kradzież w 30 sekundtvn24
wideo 2/3

Niespełna 30 sekund - tyle potrzebował złodziej, żeby zniszczyć witrynę gorzowskiej perfumerii i ukraść kilka flakonów perfum. I to nie byle jakich, ale wartych w sumie dwa tysiące złotych. Sprawcę uchwyciła kamera, teraz próbują go zatrzymać policjanci.

Gorzowska policja szuka sprawcy włamania i kradzieży do perfumerii przy ul. Młyńskiej.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak do lokalu podchodzi zamaskowana osoba. Chwilę się rozgląda, a potem kilka razy uderza łomem w sklepową witrynę. Rozbija szybę, zabiera kilka flakonów perfum i znika.

- Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 grudnia. Otrzymaliśmy zgłoszenie od sąsiedniej firmy, której pracownicy zauważyli rano wybitą szybę - mówi Grzegorz Jaroszewicz z lubuskiej policji.

Właściciele lokalu szacują, że skradziony towar jest wart nawet 2 tysiące złotych. Z kolei zniszczenia wycenili na 4 tysiące złotych.

Szukają sprawcy

Jak zapewnia Jaroszewicz, funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko monitoring, na którym widać samą kradzież, ale i nagrania z sąsiednich lokali.

- Wiemy, jaki jest sposób działania sprawcy, natomiast na nagraniu nie widać jego twarzy. Liczymy, że inne kamery też go gdzieś zarejestrowały i dzięki nim szybciej dotrzemy do poszukiwanej osoby - dodaje Jaroszewicz.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/ks / Źródło: tvn24