140 marek pod jednym dachem. W Poznaniu ruszył Motor Show 2013

TVN24

TVN24 PoznańMotor Show 2013 to około 140 wystawców

Premiera Jaguara F-Type, Mercedesa SLS o elektrycznym napędzie czy prezentacja bolidu F1 - to wszystko poznaniacy mogą zobaczyć od dziś na Motor Show 2013, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Do Poznania zawitały najbardziej luskusowe i na co dzień niedostępne marki i modele samochodów.

- Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w Polsce. To jednak nie tylko samochody, choć one są tutaj w znakomitej większości. Do tego motocykle, campery, miasteczko rodzinne i sala poświęcona lotnictwu. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Dariusz Wawrzyniak, organizator imprezy.

140 marek

W tym roku do Poznania zawitało zawitało więcej marek niż poprzednio, a - zdaniem orgnizatora - impreza ciągle się rozrasta.

- Kilka marek, których dotąd na żadnych targach, na żadnych wystawach nie było zapewnia, że impreza będzie atrakcyjna pod każdym względem - przekonuje Wawrzyniak.

Mimo złej pogody

Pierwszego dnia wśród zwiedzających panował duży entuzjazm.

- Bardzo mi się podoba ta część, która została przeznaczona dla motocyklistów. Nie jest to jeszcze to, ale cieszę się że w ogóle coś się dzieje. Mimo niesprzyjającej pogody, zwłaszcza dla motocyklistów, są jeszcze ludzie którzy podchodzą do tego z pasją - mówi Lech Potyński z miesięcznika "Świat Motocykli".

- Podoba mi się tu bardzo, zwiedzam dopiero godzinę, ale jest super. Najwięjksze wrażenie zrobiło na mnie Ferrari - mówi Michał, jeden ze zwiedzających.

Impreza potrwa do niedzieli. - Łącznie odbędzie się kilkanaście premier samochodów i motocykli. Spodziewamy się, żeteren targów odwiedzi w tym roku 70 tys. osób - mówi Wawrzyniak.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE 24

Autor: kk/roody / Źródło: TVN24 Poznań