Pomorze

Możesz nazwać małą lwicę i wygrać odlew jej łapy

Pomorze

Zwycięzca licytacji nazwie małą lwicę
Zwycięzca licytacji nazwie małą lwicętvn24
wideo 2/22

Już ponad 1700 złotych trzeba wydać, by mieć możliwość nazwania najmłodszej lwicy z gdańskiego zoo. Pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można też powalczyć o inny "lwi" rarytas – autentyczny odlew kociej łapy.

Na początku stycznia wyszły pierwszy raz na wybieg. Mają mnóstwo energii i chęci do zabawy. Jedyne, czego im brakuje, to imiona. Wśród czterech małych lwiątek z gdańskiego zoo jest ona – najpoważniejsza z rodzeństwa, delikatna i dystyngowana. Teraz każdy może nadać jej imię. Wystarczy wziąć udział w internetowej aukcji WOŚP. Potrwa ona do 22 stycznia.

Lwie rarytasy

Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego ma tylko jedną sugestię. – Prosiłbym, żeby było to imię krótkie – mówi. Oprócz tego zwycięzca aukcji będzie miał pełną dowolność. Niestety nie będzie to tania przyjemność, bo już teraz( niedziela przed południem) licytowana kwota przekroczyła 1700 złotych.

To jednak nie jedyna aukcja Orkiestry związana z gdańskimi lwiątkami. - W niedzielę na Targu Węglowym będzie można wylicytować ten niezwykły odlew lwiej łapy – zachęca Emilia Salach-Pezowicz z gdańskiego magistratu.

Odlew jest unikatem, bo nie tak łatwo go zdobyć. - Próbowaliśmy przez kilka godzin. To było kilkanaście nieudanych prób. Ale w końcu się udało i mamy ten jeden, idealny odcisk łapy - mówi Emilia Salach z gdańskiego zoo.

Wielkie serce Polaków

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze najnowocześniejszy sprzęt medyczny przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce.

W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych.

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości