Pomorze

Znalazła w szafie córki martwe niemowlę. Zarzut dzieciobójstwa wobec 16-latki

Pomorze

Aktualizacja:
TVN 24 PomorzeJak twierdzą śledczy, dziewczyna urodziła w domu

Matka 16-latki znalazła ciało noworodka w szafie w pokoju córki. Dziecko było schowane w plecaku. Rodzice dziewczyny powiadomili policję. Twierdzą, że nic nie wiedzieli o ciąży córki. Sprawą zajmuje się prokuratura. 16-latka usłyszała już zarzut dzieciobójstwa.

16-latka z Bydgoszczy ukrywała przed rodzicami ciążę. Dziewczyna miała urodzić dziecko 28 kwietnia br. Tymczasem w minioną środę ciało noworodka znalazła w jej pokoju matka. Niemowlę było w plecaku ukrytym w szafie.

- Rodzice poinformowali policję. 16-latka mieszkała z nimi i tam też urodziła dziecko. Rodzice twierdzili, że nie powiedziała im o ciąży. Sama zresztą potwierdziła tę wersję - powiedział Włodzimierz Marszałkowski, szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.

Śledczy nie chcą na razie mówić o szczegółach relacji dziewczyny.

"Gazeta Pomorska" poinformowała, że prokuratura postawiła już 16-latce zarzut dzieciobójstwa. Po sekcji zwłok wstępnie ustalono, że w chwili narodzin dziecko jeszcze żyło. Przyczyny śmierci wyjaśnią badania.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24 Pomorze

Pozostałe wiadomości