Pomorze

Zmuszał kobiety do prostytucji w Niemczech. Grozi mu 15 lat więzienia

Pomorze

Joachim P. zmuszał kobiety do prostytucjitvn24
wideo 2/2

Wabił pracą w klubie w Niemczech, a zmuszał do prostytucji. 53-letni Polak został oskarżony o handel ludźmi, sutenerstwo i stosowanie przemocy wobec trzech kobiet.

"Praca za barem na terenie Niemiec", "Pomoc kuchenna do pracy w Niemczech" – tak wyglądały ogłoszenia w szczecińskiej prasie, które przeczytały trzy kobiety. Zwabione świetnymi zarobkami, zgłosiły się do oferenta.

Zatrudnił je Joachim P., który był właścicielem nocnego klubu na terytorium Niemiec. Już na miejscu trzy Polki dowiedziały się, że wymarzona praca jest tylko wabikiem, a tak naprawdę mają kupczyć swoim ciałem. Dwie z nich odmówiły i wtedy 53-latek miał przemocą zmuszać je do prostytucji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. - Joachim P. ukrywał się na terenie Niemczech przez kilka lat. Został wydany za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Ostatecznie udało się go zatrzymać – informuje Joanna Biranowska-Sochalska z prokuratury. Śledczy nie zdradzają szczegółów zatrzymania. – Nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji ze względu na dobro pokrzywdzonych – dodaje pani prokurator.

P. został aresztowany na wniosek prokuratorów. Grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp/jb / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości