TVN24 | Pomorze

Ukradł sprzed sklepu auto, w którym było dziecko

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek usłyszał wyrok (materiał z 16.01.2022)
Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek usłyszał wyrok (materiał z 16.01.2022)TVN24
wideo 2/5
TVN24Ukradł samochód, w środku było sześcioletnie dziecko. 35-latek z zarzutami (materiał z 16.01.2022)

Karę roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności wymierzył sąd w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie) 35-latkowi, który w styczniu ukradł sprzed sklepu w Złocieńcu samochód z dzieckiem w środku.

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu z sześcioletnim dzieckiem w środku.

Jak relacjonowali wówczas funkcjonariusze, pojazd został zaparkowany przez kobietę przed jednym ze sklepów w Złocieńcu. 35-latek, wykorzystując nieobecność kobiety, wsiadł do auta i odjechał.

35-latek usłyszał wyrok

Po uderzeniu w dwa samochody i donicę z kwiatami, wysiadł i postanowił uciekać dalej pieszo. Zatrzymali go świadkowie zdarzenia. Mężczyzna trafił następnie w ręce policji. Dziecku nic się nie stało.

35-latkowi zostały postawione zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia pojazdu i pozostawienia go w stanie uszkodzonym oraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim wydał właśnie wyrok w tej sprawie. Mężczyzna został skazany na karę roku i dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności. Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie, w uzasadnieniu nie było mowy o porwaniu, bo oskarżony nie był świadomy tego, że dziecko jest w samochodzie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Złocieniec

Pozostałe wiadomości