Pomorze

Zespół ze Szczecina robi furorę folkowymi coverami

Pomorze

- Folklor polski jest naszą pasją - mówią dziewczyny z Tulii
- Folklor polski jest naszą pasją - mówią dziewczyny z TuliiTVN24 | tvn24
wideo 2/2

Cztery dziewczyny ze Szczecina tworzą muzykę folk. Nasza reporterka porozmawiała z dwiema z nich w przededniu premiery ich pierwszej płyty. - Folk to nasza pasja - mówią.

Tulia to Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Imieniu tej ostatniej zespół zawdzięcza nazwę. Zasłynęły coverami słynnych utworów, polskich i zagranicznych, w nietypowej, folkowej wersji.

Enjoy the folk

Pomysł na ludowe wersje zaczął się w październiku ubiegłego roku, gdy dziewczyny, jeszcze jako członkinie Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, nagrały cover utworu "Enjoy the silence" zespołu Depeche Mode. Giganci muzyki pop z Wielkiej Brytanii docenili ich talent i zamieścili nagranie na swoim portalu społecznościowym. Obejrzało go ponad 600 tysięcy osób.

Dziewczyny nie zwolniły tempa i stworzyły swoją wersję utworu "Nieznajomy" Dawida Podsiadły, który sam artysta skomentował: "Pięknie hipnotyzujący ten cover. (…) Widać, że poświęcono temu mnóstwo pracy i pasji i to ogromnie doceniam. Efekt jest wspaniały, bardzo poruszające i po prostu piękne".

- Folk to nasza pasja – przyznają dziewczyny i już zapowiadają, że na ich debiutanckiej płycie znajdzie się wiele coverów z "ogromnym ładunkiem emocjonalnym". Na albumie pojawią się także ich własne kompozycje.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/pm / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Zespół Tulia

Pozostałe wiadomości