Pomorze

Zatrzymano autora rasistowskich napisów

Pomorze

Autorem haseł okazał się 28-letni mieszkaniec Szczecina
tvn24Autorem haseł okazał się 28-letni mieszkaniec Szczecina

Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napisał na ścianie budynku rasistowskie i antymuzułmańskie hasła. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Na budynku przy ul. Radogoskiej 3 w Szczecinie pojawiły się napisy obrażające islam oraz osoby pochodzenia rabskiego.

Informację o tym wcześniej przekazał nam widz, który twierdził, że sprawa została zignorowana zarówno przez straż miejską, jak i policję. - Mi jest wstyd, że coś takiego tu się znajduje. Coś takiego nie powinno mieć miejsca – mówił nam szczecinianin.

Wstydliwa sprawa

Policja po informacji od nas zareagowała bardzo szybko. Sprawę potraktowała poważnie, a treść haseł zakwalifikowała jako "przestępstwo z nienawiści". Grozi za nie kara nawet do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze oraz technicy policyjni wykonali szereg czynności na miejscu zdarzenia. Zabezpieczyli między innymi nagrania z kamer, które zarejestrowały popełniane przestępstwa.

- Okazało się, że napisy na budynku tworzone były w przeciągu kilku dni przez jedną i tę samą osobę. Mężczyzna usłyszał już zarzut znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności rasowej i wyznaniowej – relacjonuje nam nadkom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji.

Prokurator zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Kimon zapewnił, że policja sprawdzi, czy rzeczywiście informacja mogła trafić do funkcjonariuszy wcześniej, a jeśli tak, to dlaczego została zlekceważona. Napisy zostały już zamalowane.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości