Pomorze

Wędkarze wypłynęli na Zatokę Pucką i zaginęli. Ratownicy znaleźli wywróconą łódkę i dwa ciała

Pomorze

Ratownicy wciąż szukają zaginionych wędkarzy
Ratownicy wciąż szukają zaginionych wędkarzytvn24
wideo 2/4

Dwaj mężczyźni wypłynęli powędkować na Zatoce Puckiej. Zaginęli. Ich łódź znaleziono wywróconą. Wyłowiono także ciała - to prawdopodobnie zaginieni wędkarze.

Przed godziną 12 zakończyły się poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy wypłynęli w niedzielę rano na ryby. Ratownicy znaleźli dwa ciała - to prawdopodobnie zaginieni wędkarze.

O godz. 21 w niedzielę do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni zadzwonili bliscy dwóch mężczyzn, którzy nie wrócili z całodziennego wypadu wędkarskiego na Zatokę Pucką.

Jak relacjonowała rodzina jednego z mężczyzn, około godz. 4 nad ranem wędkarze wypłynęli z miejscowości Osłonino. Ostatni raz kontakt z nimi mieli o godz. 7 rano. Zaniepokojona rodzina podała także detale łodzi, której używali – miała około trzech metrów długości i była koloru pomarańczowego.

Łódź do góry dnem i dwa ciała

- Do akcji zadysponowano Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa, statek ratowniczy Sztorm, która stacjonuje w Helu, łódź ratowniczą R20 z Gdyni, straż graniczną, WOPR z Gdyni, WOPR z Sopotu i straż pożarną z Pucka – relacjonował nam Rafał Goeck z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. O świcie do poszukiwań włączyły się także dwa śmigłowce Marynarki Wojennej.

Na efekty nie trzeba było czekać długo – przed godz. 8 znaleziono wywróconą łódkę. Szybko potwierdzono, że to ta sama, którą wypłynęli poszukiwani mężczyźni.

Niedługo potem, około godz. 9:20, niestety potwierdziły się przewidywania ratowników, że doszło do tragicznego zdarzenia – z wody wyłowiono ciało mężczyzny, prawdopodobnie jednego z zaginionych. Ratownicy potwierdzają obecnie jego tożsamość.

Przed godziną 12 ratownicy znaleźli drugie ciało.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa,MAK/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości