Pomorze

Rozebrali się, by walczyć z rakiem piersi

Pomorze

Panowie rozebrali się dla amazonek
tvn24Badajcie swoje piersi - zachęcają kobiety sportowcy

Zawodnicy fitness zapozowali nago do kalendarza, by zachęcić panie do badania piersi i zbierać pieniądze na pomoc amazonkom. – Kobiecy biust to też męska sprawa – przekonują.

12 najlepszych zawodników uprawiających crossfit – rodzaj ekstremalnego fitnessu, przyjechało we wtorek do Torpedowni w Zatoce Gdańskiej na wyjątkową sesję zdjęciową. I nie chodzi tu wcale o to, że modele odsłonili swoje muskularne ciała, które podziwiają panie, a których inni panowie zazdroszczą. Liczy się przede wszystkim cel – profilaktyka raka piersi.

Herosi rozebrali się do rosołu

Panowie, wśród nich m.in. Bartosz Lipka, Bronisław Olenkowicz czy Marcin Szybaj, najpierw zapozowali do wspólnego zdjęcia ubrani tylko w dżinsy. Potem indywidualnie pozowali do aktów przedstawiających różne ćwiczenia fizyczne.

Autorem zdjęć jest Piotr Fajfer, nagradzany wielokrotnie na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Jego umiejętności i niezwykła sceneria dadzą rewelacyjne efekty – przekonują organizatorzy z fundacji Onkocafe.

Rezultat sesji zdjęciowej będzie można zobaczyć w kalendarzu, który zostanie opublikowany w październiku. Pieniądze z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc dla pań, które musiały się zmierzyć z rakiem. Fundowane będą między innymi zajęcia z coachem dla chorych kobiet, a także spotkania z psychologiem dla partnerów pań, które walczą z tą chorobą lub na nią zmarły. W ubiegłym roku udało się zebrać około 40 tysięcy złotych.

Akcja jest częścią kampanii "BreastFit – kobiecy biust. Męska sprawa". Sportowcy, oprócz pozowania do kalendarza, promują profilaktykę raka piersi, a także apelują do mężczyzn, by ci wspierali kobiety i zachęcali je do okresowych badań.

Kampania była sukcesem w ubiegłym roku
Kampania była sukcesem w ubiegłym rokutvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: BreastFit

Pozostałe wiadomości