Zamknięty ośrodek wypoczynkowy w Jarosławcu, 31 pracowników na kwarantannie

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Szczecin/PAP
Wyniki potwierdziły zakażenie u pięciu osób
Wyniki potwierdziły zakażenie u pięciu osóbtvn24
wideo 2/12
tvn24Wyniki potwierdziły zakażenie u pięciu osób

Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu pracowników ośrodka wypoczynkowego w Jarosławcu (Zachodniopomorskie). Reszta została skierowana przez sanepid na kwarantannę i będzie badana. Właściciel zdecydował się zamknąć ośrodek.

Trzy osoby, które przebywały na wakacjach w Jarosławcu (wschodnia część województwa zachodniopomorskiego), zgłosiły się w ostatnich dniach do sanepidu na terenie kraju z objawami zakażenia koronawirusem. Dochodzenie epidemiologiczne doprowadziło inspektorów do ośrodka wypoczynkowego w tej miejscowości.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Dzisiaj potwierdzono pięć przypadków zakażenia u pracowników ośrodka w Jarosławcu – przekazała nam w piątek Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Dodała, że 31 osób z personelu skierowanych zostało na kwarantannę. O wynikach ich testów sanepid będzie informował na bieżąco.

Coraz więcej zakażonych

Wciąż poszukiwane są osoby, które mogły zostać zakażone - także turyści. Nie wiadomo na razie, ile osób wypoczywających w Jarosławcu zostało zakażonych. Właściciel ośrodka nie chciał rozmawiać z naszymi reporterami. Zdecydował się jednak na całkowite zamknięcie ośrodka, choć sanepid tego nie nakazał.

Informacja o zakażeniach szybko rozprzestrzeniła się po małej miejscowości i wzbudziła obawy u innych wypoczywających i pracujących w sąsiednich ośrodkach, a także wśród samych mieszkańców Jarosławca.

Google Maps

- Boję się. Wiedziałam, że kiedyś do nas ten wirus dotrze, ale nie spodziewałam się, że już – powiedziała nam kobieta mieszkająca w pobliżu zamkniętego ośrodka. – Mamy obawy, ale trzymamy się procedur i staramy zachować spokój – powiedział nam z kolei kucharz z ośrodka kolonijnego sąsiadującego z zamkniętym ośrodkiem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 843 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci kolejnych 13 osób. Łącznie w Polsce od początku epidemii potwierdzono infekcję u 51 167 osób, spośród których 1800 zmarło.

W piątek MZ informowało o 809 nowych zakażeniach, w czwartek o 726, w środę o 640, a we wtorek o 680. Resort już zapowiedział, że w kolejnych dniach prognozowany jest dalszy wzrost liczby wykrytych przypadków SARS-CoV-2.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Szczecin/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości