Pomorze

Hurtownia i dom właściciela spłonęły. Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży

Pomorze

Pożar budynków magazynowych w Szczecinie
Pożar budynków magazynowych w Szczecinie tvn24
wideo 2/2

Straż pożarna walczyła z pożarem budynków gospodarczych w Załomie koło Szczecina. Ogień zajął dwie trzecie powierzchni obiektu. Spłonął także dom właściciela, który przylegał do jednego z płonących budynków. Nikt nie został ranny.

Straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze około godziny 7:30. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Płoną budynki magazynowe i gospodarcze w miejscowości Załom, graniczącej ze Szczecinem. Ze Szczecina pojechało osiem zastępów straży - mówił kpt. Piotr Tuzimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Jak informuje straż, po przybyciu na miejsce okazało się, że w budynku mogą znajdować się trzy osoby. Jedna z nich, starszy mężczyzna był już na zewnątrz, kiedy przyjechały zastępy. Dwie zostały ewakuowane przez strażaków.

Jak dodaje bryg. Arkadiusz Skrzypczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, zapalił się budynek służący dawniej za kurnik. Został on przekształcony w inne budynki gospodarcze. Ogień objął dwie trzecie powierzchni obiektu.

Do budynku przylegało mieszkanie właściciela, które spłonęło. Jak mówi Skrzypczak, w czasie pożaru wybuchła butla z gazem.

Straż podejrzewa, że ogień zaczął się w kotłowni. Na miejscu pracowały w sumie 24 zastępy straży pożarnej. Nikt nie został ranny.

Z pożarem walczy kilnakaście zastępów strażytvn24
Płoną budynki magazynowe w Szczecinie27.04|Kontakt TVN24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/mś / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości