TVN24 | Pomorze

Żagle 2021 w Szczecinie. Oprócz zwiedzania statków, można skorzystać ze szczepień

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Żagle 2021 w Szczecinie
Żagle 2021 w SzczecinieTVN24
wideo 2/8
TVN24Żagle 2021 w Szczecinie

Od piątku przez cały weekend w Szczecinie można podziwiać i zwiedzać statki w ramach imprezy Żagle 2021. Oprócz mnóstwa żeglarskich atrakcji, organizatorzy zapewnili też mobilny punkt szczepień, gdzie każdy może przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Wystarczy dowód osobisty.

W piątek ruszyła impreza Żagle 2021. Na nabrzeżu w centrum Szczecina - tuż przy Wałach Chrobrego zacumowały żaglowce. Oprócz zwiedzania i podziwiania wielkich statków, można również przyjąć jednorazową dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Mobilny punkt szczepień ustawiony jest koło pomnika Adama Mickiewicza.

Punkt działał już w piątek w godzinach od 15 do 18. W sobotę szczepienia były wykonywane od godziny 9 do 13, podobnie będzie w niedzielę.

- Sama impreza jest takim zachęcającym miejscem i liczymy na to, że uczestnicy, którzy jeszcze się nie zdecydowali (na zaszczepienie - red.), zdecydują się, bo tutaj nie trzeba stać w wielkich kolejkach, nie trzeba wypełniać jakichś zgłoszeń i nie ma długiego czasu oczekiwania. Po prostu przychodzimy, szczepimy się i otrzymujemy certyfikat - zachęcała Celina Wołosz, rzeczniczka Żeglugi Szczecińskiej.

Żagle 2021 w Szczecinie TVN24

Koncerty, jarmark, festiwal foodtrucków

Żagle 2021 zastępują finał regat wielkich żaglowców, The Tall Ships’ Races, które zostały odwołane przez głównego organizatora. Trasa wyścigu została przełożona na 2024 rok. - Takiego toru przeszkód, jak mieliśmy w tym roku, nie było jeszcze w historii. Musieliśmy bardzo szybko podjąć decyzję o współpracy z innymi miastami, które były w gotowości przyjmować żaglowce. Wspólnie z Kłajpedą i Tallinnem organizujemy Regaty Bałtyckie. Natomiast w Szczecinie organizujemy Żagle 2021. Mówimy o mniejszym wydarzeniu niż pierwotnie było planowane, cały czas funkcjonujemy w warunkach pandemii, dlatego zależy nam na zrobieniu bezpiecznego wydarzenia – tłumaczył Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kolejny dzień imprezy Żagle 2021TVN24

Żagle 2021

Przez trzy dni – od piątku do niedzieli – głównie na miejskiej wyspie Łasztownia i na Wałach Chrobrego odbywają się koncerty, jest jarmark, festiwal foodtrucków, stworzone zostały strefy animacji dla dzieci. Żagle 2021 są też wydarzeniem wieńczącym dwuetapowe Regaty Bałtyckie. W Szczecinie z brzegu można podziwiać Dar Młodzieży, Dar Szczecina oraz litewski Brabander i rosyjski Shtandardt. Zwiedzać można także pokład Baltic Beauty. W piątek zacumowały ponadto Fryderyk Chopin, Generał Zaruski, Atyla (Hiszpania) oraz wiele innych, mniejszych żaglowców.

Na stronie internetowej zagle2021.szczecin.eu znajdują się szczegóły dotyczące imprezy, towarzyszących wydarzeń i organizacji ruchu.

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości