Pomorze

Ciężarówka wjechała pod pociąg. Ruch przywrócono, ale jednym torem

Pomorze

Aktualizacja:
Samochód wjechał pod pociąg
Samochód wjechał pod pociągtvn24
wideo 2/8

Samochód ciężarowy wjechał w środę pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na wysokości zachodniopomorskiej miejscowości Daleszewo. Nie żyje kierowca ciężarówki, 27 osób jest rannych, w tym 10 dzieci. W czwartkowy poranek przywrócono ruch pociągów.

Do wypadku doszło w środę na wysokości miejscowości Daleszewo (woj. zachodniopomorskie). Około godziny 13 samochód ciężarowy zderzył się z pociągiem pasażerskim relacji Szczecin Główny - Zielona Góra.

Jak poinformował TVN24 mł. ogn. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta PSP w Szczecinie, jedna osoba nie żyje, jest to kierowca ciężarówki. 27 osób jest rannych, jedna z nich jest w stanie ciężkim. Wśród poszkodowanych jest 10 dzieci.

"Straszny huk, dużo dymu"

Pasażerowie pociągu opowiadają o tym, że wszytko działo się nagle.

- Było dużo dymu, huku. Wyglądało to strasznie. Zakleszczyły się drzwi - mówi jedna z pasażerek.

- Było tylko widać, że lecą bagaże, wszystko leci, ludzie też się przewracali. Pierwszy wagon to po prostu jest zmiażdżony - dodaje druga kobieta.

Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura.

Uruchomiono specjalną infolinię dla rodzin poszkodowanych osób. Mogą tam dzwonić wszyscy, którzy chcą uzyskać informacje o swoich bliskich, które brały udział w tym wypadku.

Ruch przywrócony

Po wypadku ruch kolejowy na trasie ze Szczecina przez Gryfino był zablokowany. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Jak poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, od godziny 6 rano w czwartek pociągi znów kursują na odcinku Szczecin Podjuchy - Daleszewo Gryfińskie.

- Przejazd pociągów jednym torem może powodować jeszcze kilku lub kilkunastominutowe zmiany w kursowaniu niektórych pociągów - dodał.

Siemieniec poinformował, że w nocy postawiono na koła przewrócone składy pociągu oraz sprawdzone były tory w obu kierunkach.

- Pociąg sieciowy naprawił i sprawdził sieć trakcyjną nad jednym torem. Naprawy wymaga także drugi tor na około 200 metrów - wskazał.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Przywrócono ruch pociągów w zachodniopomorskim
Przywrócono ruch pociągów w zachodniopomorskimtvn24

Autor: MAK //now / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: chojna24.pl

Pozostałe wiadomości