Zabrali przedszkolakom zabawki, a te są zachwycone

Pomorze

tvn24Dzieci same budują zabawki z różnych materiałów

Zamiast lalek, tabletów i żołnierzyków - kartony, butelki, guziki i wełna. Szczecińskie przedszkolaki przez tydzień same będą robić zabawki. Dzieci świetnie się bawią, a pomysł zachwalają rodzice.

W przedszkolu nr 18 w Szczecinie zaczął się „Tydzień bez zabawek”. Wychowawcy chcą w ten sposób rozwijać kreatywność i wyobraźnię maluchów.

Zabawa na sto dwa

- To dla nich ogromna radość tworzenia. Widzą też, że mogą więcej, niż im się wydawało, więc buduje to ich pewność siebie – twierdzi Agnieszka Czeglik, dyrektor przedszkola. Jak dodaje, teraz w pełni widać niesamowity potencjał i wyobraźnię małych geniuszy.

Przedszkolaki będą musiały też ćwiczyć współpracę, bo prace będą wykonywać w zespołach, więc konieczne są dialog i kooperacja. Czasem trzeba też pójść na kompromis.

Przedszkolne rękodzieło

Dzieci same przyniosły z domu materiały do tworzenia swoich rękodzieł. Jak żartuje kierownictwo placówki, na tydzień przedszkole zmieni się w małe wysypisko.

Rodzice są pomysłem zachwyceni. Sami mieli dopytywać, kiedy „Tydzień bez zabawek” ruszy, a część z nich podobny system realizuje w domu.

Pod koniec tygodnia – lekcja dodatkowa z recyklingu. Dzieci będą musiały po zabawie posprzątać, a materiały posegregować przed wyrzuceniem.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ec/jb / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24