Z żaglem i spadochronem. Tu trenują miłośnicy deski

Pomorze

TVN24 / fot. PAPKitesurfing - walka z wodą i powietrzem

Pomorskie wybrzeże to idealne miejsce dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu, jedno z najlepszych w Europie. O tej porze, przy sprzyjającym wietrze można tu spotkać wielu miłośników deski. To tez idealne miejsce dla tych którzy stawiają pierwsze kroki w surfingu.

Kiedy pogoda dopisuje można tu spotkać zarówno zawodowców jak i tych, którzy mają swoje pierwsze lekcje. Nauka windsurfingu nie jest trudna, czego dowodem może być 5-letni Szymon, który lekcje bierze już od dwóch miesięcy.

- Szymon ma dzisiaj świetny dzień, wykonuje obroty płynie szybko, jak widać sam dodaje gazu – mówi Mateusz, trener 5-latka.

Żagiel i spadochron

Przy dobrym wietrze świetnie czują się tu także kitesurferzy, którzy pływają na desce ze spadochronem. Kitesurfing ma być podczas Igrzysk Olimpijskich za cztery lata w Rio De Janeiro nową dyscypliną olimpijską.

Zdobywca brązowego medalu w windsurfingu, Przemysław Miarczyński zapowiada już, że swoich sił spróbuje na igrzyskach w Rio w nowej dyscyplinie - właśnie kitesurfingu. Według instruktorów, dla dobrego sportowca przestawienie się z żagla na latawiec to kwestia jednego sezonu.

- To dość kontrowersyjna decyzja o zmianie żeby RS:X wypadł, a w to miejsce był kitesurfing, idealnie byłoby gdyby te dwie dyscypliny były na olimpiadzie, ale zobaczymy – mówił Maciej, jeden z instruktorów pływania na desce.

Jakie sa różnice między kitesurfingiem a windsurfingiem?tvn24

Tym, którzy ze spadochronem lub żaglem nie radzą sobie najlepiej, pozostaje tzw. SUP, czyli pływanie na desce z wiosłem.

Autor: ws / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/ fot. www.KiteSurf.com.pl