Pomorze

"Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska A1"

Pomorze

sxc.huPod numerem 19111 kierowcy uzyskają informacje

- Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska w stronę Warszawy można jechać A1, ale uwaga! Trasa jest płatna - informują pracownicy infolinii, którą w piątek, w związku z Euro 2012, uruchomiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każdy kto jest w trasie, a obawia się korków czy remontów, może zadzwonić pod 19111 i poprosić o informacje drogowe. Nie tylko po polsku.

- Infolinia jest pomysłem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i Spółki PL2012. Chcemy podczas Euro usprawnić podróż kierowców po kraju – mówi Piotr Michalski z gdańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Dla kibiców z zagranicy

Ze specjalnej infolinii będą mogli korzystać także kibice z zagranicy. Informacje uzyskają w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Od 1 czerwca do 3 lipca pod numerem 19111 otrzymają szczegółowe informacje o trasach prowadzących do miast-gospodarzy.

By ominąć korki i remonty

Można zaplanować trasę wcześniej, ale jeśli jesteśmy już w drodze, informatorzy również nam pomogą. - Kierowcy, którzy będą stali w korkach, mogą uzyskać informacje na temat wydarzeń na drogach, ewentualnych wypadkach, objazdach i czasie trwania utrudnień – podkreśla Piotr Michalski.

Po Euro zostanie

Po mistrzostwach infolinia będzie nadal funkcjonowała, a z numeru 19111 dzwoniący zostaną przekierowani do najbliższego centrum informacji drogowej.

Autor: ws/mz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości